Новини
Екологія
Земля
За кордоном

В Австралії навчилися робити пластик з бананових відходів


Пучки бананів виростають на стовбурі, який, зазвичай, під час збирання врожаю викидається, проте вчені знайшли спосіб використати, цей, на перший погляд, непотрібний агровідхід, з нього будуть виробляти пластики.

Як повідомляють у виданні New Atlas, за даними австралійського Університету Нового Південного Уельсу (UNSW), вирощування бананів є особливо марнотратним процесом, адже фактично використовується лише 12% рослини. Стовбур, на якому ростуть банани, складає більшу частину рослини, і хоча його можна використовувати у виробництві, наприклад, текстилю, зазвичай, його просто викидають.

Щоб принести нову цінність цим відходам, команда UNSW розробили новий експериментальний процес утилізації рослини. Дослідники подрібнили стовбури бананів на шматки, потім висушили його в печі при високій температурі і подрібнили в дрібний порошок. Після його промили за допомогою м'якої хімічної обробки, аби ізолювати наноцеллюлозу від іншої частини порошку. Саме з цієї наноцеллюлози й виготовляються листи пластику.

Готовий продукт має консистенцію схожий на пергаментний папір, який можна використовувати для виробництва пакетів або упаковок для харчових продуктів. Такий екопластик можна повністю переробляти до трьох разів без втрати якості, а також розкладається органічним шляхом в ґрунті.

Наразі вчені у пошуку партнерів, зацікавлених в тому, щоб розширити процес до рівня комерційного виробництва та зробити його максимально економічним.

Нагадаємо, Україна обмежить використання пластикових пакетів до 2021 року.