Новини
Екологія
За кордоном

В Антарктиді під кілометром льоду знайшли загадкові форми життя


Під час польових робіт дослідники пробурили 890 метрів льоду на шельфі Фільхнера-Ронне, розташованому на південному сході моря Ведделла. На відстані 260 км від відкритого океану, в повній темряві і при температурі –2,2°C вчені не сподівалися побачити багате розмаїття життя, однак результати їх роботи перевершили всі очікування.

Фото: pixabay

Про це повідомили в Science Alert.

На дні в 1233 метрів нижче рівня моря дослідники під керівництвом Х'ю Гріффітса з Британської антарктичної служби (BAS) знайшли загадкових істот. Серед них була одна губка на стеблі, прикріплена до валуна на дні, ще 15 губок без стебел і 22 невпізнаних стеблових організмів, які могли бути губками (Porifera), асцидіями (Ascidiacea), гідроїдними тваринами (Hydrozoa), вусоногими (Cirripedia) або багатощетинковими хробаками (Polychaeta).

«Наше відкриття піднімає набагато більше питань, ніж дає відповідей – наприклад, як вони туди потрапили? Що вони їдять? Як давно вони існують? Наскільки поширені ці валуни, покриті життям? Це ті ж самі види, які ми бачимо за межами шельфового льодовика, або це нові види? І що станеться з цими істотами, якщо шельфовий льодовик впаде?», – розповідає Х'ю Гріффітс.

Єдиний спосіб дати відповіді на ці питання – більш детально вивчити організми та їх середовище. А це зробити непросто.

«Щоб відповісти на наші запитання, нам потрібно буде знайти спосіб ближче познайомитися з цими істотами та їх середовищем – а це під 900 метрами льоду в 260 км від кораблів, де знаходяться наші лабораторії. Це означає, що нам доведеться знайти нові інноваційні способи їх вивчення», – каже Гріффітс.

Вчені також зазначають, що через зміни клімату і ризик обвалення шельфових льодовиків часу для вивчення і захисту цих екосистем стає все менше. Воно й не дивно, адже, для прикладу, Гренландія й Антарктика втрачають льодовики в 6 разів швидше, ніж в 1990-і роки. А не так давно гігантський  айсберг відколовся від материкової частини Антарктиди.

Читайте в матеріалі «Погляду» – полярник із Бучі розповів про дивовижне літо на континенті та червоний сніг в Антарктиді.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.