В АМКУ з'ясовують, чому зависокі ціни на столичні таксі
Із 5 квітня у Києві ціни на таксі збільшилися в рази.
Очевидно, що все - через те, що з 5 квітня столиця закрила школи та дитячі садочки, а також обмежила проїзд міським транспортом. З понеділка до громадського транспорту можна потрапити лише за спеціальним пропуском, який видають далеко не кожному жителю чи гостю міста.
Тож до Антимонопольного комітету України надійшло багато скарг через захмарні ціни на таксі.
Особливо вразила киян цінова політика таких компаній, як «Убер», «Болт» та «Уклон», що мають левову частку замовлень у Києві. Слід зазначити, що перші дві компанії мають іноземне коріння та працюють через відповідні додатки. Таку кількість скарг в АМКУ не змогли ігнорувати.
"Тим більше, що ситуація може свідчити про наявність в діях перевізників та особливо організаторів таких перевезень можливих ознак порушення, передбаченого частиною третьою статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання) та/або частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (зловживання монопольним (домінуючим) становищем)", -
АМКУ
Тож Північне міжобласне ТВ АМКУ (Київське обласне територіальне відділення АМКУ) , розпочало дослідження щодо дотримання учасниками ринків надання послуг з перевезення пасажирів у м. Києві, а також організації таких перевезень (за допомогою відповідних додатків, вебсайтів, інформаційних платформ тощо) в період дії обмежувальних заходів, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Тим часом через локдаун громадський транспорт пересувається містом майже пустий, адже має перевозити пасажирів виключно по спецперепустках, які видають працівникам підприємств критичної інфраструктури. Їхня кількість – обмежена. Заяви від окремих осіб не приймаються, а оплата проїзду здійснюється на загальних підставах. Тож деякі кияни вдавались до обману й продавали підроблені “медичні” спецквитки за 200 грн.
У зв’язку з цим на дорогах виник транспортний колапс, адже маршруток поменшало: водії відмовляються працювати у локдаун. Однак не усі хвилюються, а намагаються розвеселити себе та інших у заторі, наприклад, граючи на музичних інструментах.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.