Новини Київської області
Суспільство

Усі козацькі церкви Київської області будуть оцифровані

У Київській області 28 козацьких церков та одна каплиця. Збереження пам'яток культурної спадщини регіону відбуватиметься з використанням сучасних технологій.

Усі козацькі церкви Київської області будуть оцифровані - зображення
Фото: obukhiv.info

Про це під час брифінгу повідомила директорка департаменту культури й туризму Київської ОВА Анна Куценко.

У Київській області переважна більшість козацьких церков була знищена в радянський період, таким чином радянська влада боролася з історичною пам'яттю українського народу. Як наслідок: було знищено понад 70% старовинних українських храмів області.

"Козацькі церкви — термін узагальнений. Цим терміном більшість архітекторів називають сакральні споруди Наддніпрянщини, які будувалися в українських архітектурних традиціях в козацькі часи, в період Гетьманщини й до початку ХІХ століття. Це храми, які зводилися за кошти козацької старшини, або за проектами, розробленими козацькими зодчими... Храми муровані й дерев’яні", —

розповіла Анна Куценко.

Дерев'яні храми, які будувалися козаками стали особливим сегментом архітектурної історії України. Спочатку це були невеликі церкви, які можна було розібрати й перенести на інше місце. Пізніше вони ставали все більшими й монументальнішими.

Найстарішою козацькою церквою регіону є Покровський храм в селі Сулимівка Бориспільського району, який був зведений у 1622-1628 рр. гетьманом Іваном Сулимою. Хоча останнім часом в архітекторів з'явилися деякі сумніви, щодо його датування.

Наймолодшою козацькою церквою є Покровська у селі Бородані. Її освятили у 1800 році, через чверть століття після руйнації Запорізької Січі. Це був взагалі останній козацький храм в історії.

Нагадаємо, у Національному заповіднику "Софія Київська" почали оцифровування графіті ХІ — початку ХVIII ст., які вкривають стіни Софійського собору. Загалом їх налічують понад 7,5 тисячі. Ідею запропонували професори шведського університету Гуннар Альмевік і Джонатан Вестін.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.