Новини
Україна
Новини Київської області
Здоров'я

Уряд змінив умови для обов'язкової обсервації


Громадян, які погодиться на самоізоляцію з використанням сервісу «Дій вдома» не будуть змушувати проходити двотижневу обсервацію.

Про це йдеться у постанові № 291 від 22 квітня 2020 р. «Про внесення змін до деяких актів Кабінету міністрів України», якою вносяться зміни до урядової постанови № 211 від 11 березня «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». 

«Особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома» Єдиного державного вебпорталу електронних послуг до перетину державного кордону або перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, не підлягають обсервації (ізоляції) у випадках, передбачених абзацами п’ятим та шостим цього пункту», - йдеться у змінах до березневої постанови.

Таким чином, за умови згоди на самоізоляцію з використанням сервісу «Дій вдома» не підлягатимуть обсервації (ізоляції):

особи, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їхніх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на Covid-19 особою);


особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (крім співробітників Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, співробітників акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які провадять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживає на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою).
Також цими змінами Кабмін зробив виняток для осіб, що досягли 60-річного віку.

«Установити, що обов’язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів), які визначаються обласними, Київською міською державними адміністраціями, підлягають: особи, які двічі порушили умови самоізоляції (крім осіб, які підлягають самоізоляції виключно у зв’язку з досягненням 60-річного віку)», - зазначається у зміненому варіанті постанови.

Що таке сервіс «Дій вдома»

Міністерство цифрової трансформації України (Мінцифри) повідомило про запуск мобільної програми "Дій Вдома" для моніторингу режиму обов'язкової самоізоляції, на якій мають перебувати громадяни, що прибули з-за кордону, з підтвердженням або підозрою на зараження Covid-19. «Цей додаток протягом дня упродовж 14 днів надсилатиме зареєстрованим користувачам до 10 push-повідомлень. У відповідь на них необхідно буде зробити своє фото, під час здійснення якого вмикатиметься зчитування геолокації пристрою, на якому встановлено програму», - повідомили у пресслужбі відомства, додавши, що у разі ігнорування цього режиму, Нацполіція має право накласти штраф.

Всі ці люди надають письмову згоду та беруть на себе зобов'язання дотримуватися умов спеціального режиму, а також вони надають свої контактні дані та адреси за якими вони перебуватимуть 14 днів. «Ці контакти вносяться у відповідну базу. Авторизуватися в додатку можуть лише номери, що внесені до цієї бази, - наголосили у прес-службі Мінцифри. – ВСТАНОВЛЕННЯ ДОДАТКУ НЕ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ  і жодних штрафів за це немає. При авторизації у додатку громадянин вносить свій номер телефону та адресу обов'язкової самоізоляції. А також робить своє перше еталонне фото. Далі - впродовж 14 днів, додаток надсилає людині повідомлення з проханням підтвердити дотримання режиму обов'язкової самоізоляції. Впродовж 15 хвилин людина повинна зробити селфі та надіслати його. НІХТО НЕ СЛІДКУЄ ЗА ЛЮДИНОЮ 24/7. Дані геолокації зчитуються лише в момент надсилання фотопідтвердження. Ці дані звіряють з тими, що були внесені під час авторизації».

Тим у кого немає смартфонів або їхні телефони не передбачають технічної можливості встановлення будь-яких додатків, то нічого не потрібно робити. Як контролювати дотримання ними взятих на себе зобов'язань вирішуватимуть правоохоронні органи.

За інформацією: Укрінформ