Уряд затвердив категорії ФОПів, які можуть не встановлювати касові апарати
Як повідомили у Міністерстві фінансів, з 1 січня 2022 року скасовано можливість не використовувати касові апарати при наданні послуг хімчистки, страхування та наданні туристичних та екскурсійних послуг. Треба обов'язково або встановити у себе касові апарати, або користуватись РК та КОРО.
Однак ФОПи, які належать до першої групи, а також ФОПи другої-четвертої груп, які працюють у селі та задовольняють певним вимогам, можуть не використовувати касові апарати.
Тож не використовувати РРО або ПРРО дозволено за умови, якщо підприємці:
здійснюють підприємницьку діяльність на селі;
не торгують підакцизними товарами;
річний обсяг розрахункових операцій у них не перевищує 167 мінімальних зарплат (цьогоріч це 1,09 млн гривень). Цей обсяг розрахований на один відокремлений підрозділ;
не здійснюють свою торгівлю в торговельному об'єкті, в якому також продаються підакцизні товари;
не здійснюють дистанційної торгівлі, у тому числі через інтернет;
влада місцевої громади, в якій працює підприємець, не прийняла рішення щодо обов'язкового встановлення РРО (ПРРО) на території цієї громади.
“Для платників єдиного податку першої групи обов’язок вести облік товарних запасів не запроваджується. У всіх інших випадках для платників єдиного податку другої-четвертої групи застосування РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року стає обов’язковим”, – резюмували у Мінфіні.
Нагадаємо, раніше народні депутати провалили голосування щодо відтермінування касових апаратів для ФОП. У Раді не вистачило голосів навіть для того, щоб винести питання на порядок денний.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.