Уряд запускає програму державних гарантій для підприємців
Сьогодні, 25 листопада, прийнято урядову постанову з метою зробити кредити для малого та середнього бізнесу доступнішими.
Своєю постановою «Про деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі у 2020 році» Кабмін визначив механізм надання урядом державних гарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, котрі надаються суб’єктам мікропідприємництва, малого та/або середнього підприємництва. Документом визначено порядок відбору банківських установ, яким надаватиметься право отримувати такі гарантії, а також умови надання державних гарантій на портфельній основі. Про це повідомляє Міністерство фінансів.
Державні гарантії на портфельній основі надаватимуться у сумі 5 млрд грн - саме такий обсяг визначений законом «Про Державний бюджет України на 2020 рік».
«Зокрема, за результатами відбору серед бажаючих взяти участь у програмі банків рішенням Уряду буде визначено банки-кредитори та ліміти надання державних гарантій для кожного такого кредитора. На підставі цих рішень з банками-кредиторами укладається договір щодо надання державної гарантії на портфельній основі на термін до 5 років (державною гарантією забезпечується до 50% боргових зобов’язань за портфелем кредитів та до 70% за кожним окремим кредитом), а кредитори формують портфель кредитів», йдеться у повідомленні.
Також Мінфін зазначає, що банки-кредитори мають відповідати низці критеріїв. Зокрема, якщо вони складають звітність відповідно до міжнародних стандартів; не віднесені до категорії проблемних та/або неплатоспроможних; не мають простроченої заборгованості перед державним бюджетом; дотримуються вимог, встановлених Нацбанком щодо формування та зберігання резервів та мають не менш ніж 500-мільйонний працюючий гривневий кредитний портфель клієнтів мікро-, малого та середнього бізнесу.
Окрім того, АТ «Укрексімбанк» визначено агентом гаранта, який матиме повноваження перевіряти правильність отриманих від банків документів, здійснювати оцінку та моніторинг портфелю кредитів тощо.
«Прийнятою Кабміном постановою вносяться зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28, в частині можливості поєднання компенсації відсоткової ставки, що надається в рамках цього порядку, з наданням державних гарантій на портфельній основі», - зазначає Мінфін.
Як повідомляв «Погляд», запропоновано встановити матеріальну допомогу у розмірі підприємцям, які будуть змушені закритися через карантин та їхнім найманим працівникам.
Також «Погляд» інформував, як зміняться зарплати освітян у новому році.