Україна
Автоновини

Уряд визначив вартість проїзду платними дорогами


Кабінет Міністрів України затвердив максимальний розмір плати за разовий проїзд автомобільною дорогою, побудованою на умовах концесії.

Відповідне рішення щодо тарифів було ухвалене на засіданні уряду 23 грудня. Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно із постановою, яку опублікував Олексій Гончаренко, вартість встановлюватиметься у євро, і визначатиметься відповідно до категорії транспортних засобів та за кожний кілометр автошляху:

  • Для мотоциклів з причепом (коляскою) і без нього, легкових авто - 0,023;
  • Для легкових авто з причепом з кількістю місць для сидіння до 10 (включно з водієм), вантажних авто з дозволеною максимальною масою до 3,5 т - 0,023;
  • Для вантажних авто з дозволеною максимальною масою від 3,5 до 12 т, автопоїздів з дозволеною максимальною масою до 12 т, автобусів з кількістю місць для сидіння від 10 до 29 і з дозволеною максимальною масою не більше 12 т - 0,045;
  • Для вантажних авто та автопоїздів з дозволеною максимальною масою більше 12 т, автобусів з кількістю місць для сидіння більше 29 і з дозволеною максимальною масою понад 12 т - 0,133.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій пояснив, що в рамках проєкту на першому етапі буде відновлено шість потенційних пілотних ділянок доріг загальною протяжністю 1400 км. Рішення уряду дозволить створити правові підстави для реалізації будівництва автошляхів на умовах концесії. Крім цього, це сприятиме підвищенню зацікавленості з боку приватних інвесторів брати участь у концесійних проектах в дорожньому секторі України.

"Впровадження перспективних проектів державно-приватного партнерства залишається одним із головних пріоритетів для Міністерства інфраструктури на наступний рік. Ми хочемо залучити приватних інвесторів на ринок українських автошляхів", - додав міністр.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що платними можна робити тільки ті дороги, які будуть альтернативою безкоштовним.

Які дороги зроблять платними

Як повідомив "Укравтодор", було відібрано шість ділянок доріг України для потенційних проєктів державно-приватного партнерства в рамках реалізації першого етапу відповідної програми. Серед них:

  • Ділянка дороги М-03 від Борисполя до Полтави
  • Частина дороги М-06 від Києва до Рівного
  • Маршрут від Дніпра до Кривого Рогу та Миколаєва (М-04, Н-11)
  • Маршрут Ягодин – Ковель – Луцьк (М-07, М-19)
  • Маршрут Харків – Дніпро – Запоріжжя (М-29, M-04, M-18)
  • Частина дороги М-14 від Херсону до Миколаєва

Як повідомляв "Погляд", у 2021 році планується будівництво багатоповерхневих паркінгів у Києві. Наразі проводяться зустрічі з зацікавленими інвесторами. Вже є напрацювання, проте існують певні технічні моменти.

Також ми писали, як незаконна масштабна схема давала змогу імпортувати автомобілі і автозапчастини за заниженою митною вартістю. За цією схемою було загалом реалізовано понад 130 000 транспортних засобів.

Для зручності й аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на телеграм-каналі «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.

Фото: pixabay