Новини
Екологія
Новини світу
За кордоном

Уряд Непалу заборонив щорічне прибирання сміття на Евересті


«Найвище сміттєзвалище світу» на час пандемії прибирати не будуть.

Влада Непалу відхилила пропозицію громадськості під час карантину прибрати Еверест від сміття, повідомляє phys.org.

Варто зазначити, що минулого місяця непальський уряд призупинив видачу дозволів на всі гірські експедиції через спалах коронавірусу. Незважаючи на заклики громадськості, роботи з очищення Евересту від сміття також були заборонені.

Альпіністські організації стверджують, що криза з коронавірусом – це хороша можливість очистити гору, яку іноді називають «найвищим сміттєзвалищем в світі». Як повідомляли раніше в ІА «Погляд», за 60 років в результаті численних експедицій на Еверест, на схилах цієї найвідомішої гірської вершини накопичилося близько 140 тонн сміття. Люмінесцентні намети, кинуте обладнання для підйому на гору, порожні каністри з газом і людські екскременти засмічують добре прокладений маршрут до вершини заввишки 8 848 метрів.

Іноземні альпіністи платять близько $30000 за сходження на Еверест, але місцеві жителі стверджують, що вони мало піклуються про екологічні наслідки. Непал бере $4000 в якості депозиту, який повертається, якщо альпініст приносить з гори вісім кілограмів відходів, але лише половина повертається зі сміттям. Враховуючи це, уявити, скільки сміття знаходиться на горі – не важко. Для прикладу, у торішньому весняному альпіністському сезоні на Еверест піднялося 885 людей.

Читайте також: Еверест зацвів: якими будуть наслідки зміни клімату?