Новини
Україна
Суспільство
Політика

Уряд Дениса Шмигаля: підсумки першого року роботи


4 березня минулого року,  після відставки уряду Олексія Гончарука, в Україні було сформовано 21-й за рахунком  Кабінет міністрів України, який очолив Денис Шмигаль.  Сьогодні, 3 березня, уряд підбив підсумки перого року своєї роботи.

Фото Урядового порталу.

Під час засідання уряду, присвяченого  року його  роботи, прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про знакові та важливі рішення й напрацювання, яких вдалося досягти за цей час. Про це повідомив Урядовий портал.

Шмигаль звернув увагу на те, що вже на першому засіданні уряду було прийнято рішення щодо  погашення боргів із зарплати шахтарям.

Карантинні заходи

У цей час уже поширювався коронавірус. Тож рівно через тиждень після початку роботи  Кабмін запровадив в Україні карантин.

«Протягом березня ми посилювали обмеження — і багато було критики. Але зараз можна чітко сказати: той карантин врятував країну від «італійського сценарію» і зберіг життя тисячам наших людей. А головне, що Уряд отримав час, аби «реанімувати» нашу медичну систему. Практично з нуля почалася відбудова протиепідемічної системи країни»,

— наголосив Шмигаль.

За його словами, було розбудовано систему лабораторій та впроваджено ефективні протоколи лікування. У  квітні міністри відмовилися від премій, також зменшились видатки на чиновників а у запропонованому бюджеті «надзвичайної ситуації».

А в  лютому цього року розпочалася вакцинальна кампанія проти COVID-19. «Як ми і обіцяли, всі українці будуть забезпечені якісними та безпечними вакцинами повною мірою. В Україну прибула ефективна вакцина компанії AstraZeneca. Найближчим часом очікуємо Pfizer. Загальні домовленості за контрактами сягнули майже 30 млн доз», — сказав Прем’єр-міністр.

Соціальний захист

«Уряд запровадив постійні доплати до пенсії в розмірі 500 грн для людей старше 80 років. Були запроваджені виплати по 2 тисячі гривень на дитину щомісяця родинам ФОПів, які призупинили свою діяльність через карантинні обмеження», — відзначив очільник Кабміну.

Він розповів і про кроки, спрямовані на посилення соціальної захищеності українців. Так, було проведено індексацію для більш ніж 8 млн пенсіонерів. За ініціативою Президента України здійснені одноразові виплати по 1 тисячі гривень. Вперше в Україні почали реалізовувати програму з  часткового безробіття, завдяки якій вдалося зберегти понад 500 тисяч робочих місць. Також у квітні запустили  портал Дія, на якому за рік з’явилося 50 електронних послуг. Майже 6 млн людей отримали доступ до 4G Інтернету Загалом за минулий  рік до високошвидкісного інтернету підключено 3000 сіл та щонайменше 6000 закладів соціальної інфраструктури.

«Було збільшено мінімальну заробітну плату до 5 тисяч гривень. А вже з 1 січня цього року відбулось чергове збільшення до 6 тисяч гривень. Це суттєво пожвавило споживчий попит та сприяло встановленню кращих соціальних стандартів для людей»,

наголосив Денис Шмигаль.

Також уряд спільно з Мінсоцполітики розробив стратегію введення накопичувальної пенсійної системи, а з 2021 року було збільшено на майже 20% виплати педагогам. «Всього за 2021 рік зарплати вчителів зростуть фактично на 30%. Так само Уряд заклав збільшення виплат всім медикам на 30%», — підкреслив очільник уряду.

За словами Прем’єр-міністра, були здійснені також вагомі зміни в напрямку доступності житла, зокрема запущено іпотечне кредитування під 7%.

Підтримка бізнесу

«У травні та червні ми внесли до програми «5-7-9» суттєві зміни. Після рестарту програми Президента за пів року було видано кредитів вже на 20 млрд грн для майже 9 тисяч бізнесів. Малий та середній бізнес отримав доступ до «дешевих грошей»,

— підкреслив Прем’єр-міністр.

Також, зазначив  Денис Шмигаль, одним з важливих стимулюючих інструментів для бізнесу став запуск урядової програми портфельних гарантій для МСБ, коли держава гарантує перед банком до 80% тіла кредиту

У червні НАТО визнав Україну партнером розширених можливостей. А також вперше за часи незалежності, держава купуватиме для української армії у ДП «Антонов» три нові українські літаки Ан-178.

«Ми також перший Уряд, якому вдалося ефективно реалізувати проект державно-приватного партнерства в інфраструктурній галузі. У серпні була проведена концесія морського порту «Ольвія». До цього була проведена ще одна успішна концесія порту «Херсон», — відзначив Денис Шмигаль.

Децентралізація влади і «Велике будівництво»

А ще 2020 рік, був знаковим для першого етапу реформи децентралізації. Прем’єр-міністр розповів, що було створено 136 укрупнених районів, і  на новій адміністративно-територіальній основі. проведені прозорі місцеві вибори

За його словами, станом на грудень за програмою Президента України «Велике будівництво» було завершено будівництво, ремонт та реконструкція 114 шкіл, 100 дитячих садочків та 101 спортивного об’єкта.

«Також, за підсумками року, в рамках програми відремонтовано рекордну кількість автошляхів — майже 6,5 тисячі кілометрів. За оцінками НБУ, ефект від інвестицій в інфраструктуру склав 1,5% ВВП»,

— підкреслив Денис Шмигаль.

Сьогодні,3  березня, Кабмін затвердив Національну економічну стратегію-2030

В Україні здійснюються кроки до залучення висококваліфікованих фахівців в органи державного управління. Так, нардепи поновили конкурси на держслужбу і розширили повноваження в.о. міністрів.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.