Новини
Чорнобиль
Суспільство
Культура

Урок Пам'яті Чорнобиля: розказати молоді про трагедію


Дослідження показали, що плітки про Чорнобиль дорослі розповідають дітям як правду.

Фото з ресурсу  ms.detector.media

 Директор МГО Європейський Інститут ЧорнобиляВалерій Коршунов розповів на своїй Фейсбук-сторінці про несподівані результати, які показало проведене торік соціологічне дослідження щодо того,  що знають українці про Чорнобиль. Так ось, з»ясувалося, що 60% респондентів не знають, коли сталась аварії на ЧАЕС; 92%  не знають норм радіації сьогодні; 47% - досі вірять радянським фейкам про Чорнобильську трагедію.

«Як думаєте, чи знають наші діти набагато більше за дорослих? Звичайно, що ні. Адже чутки, фейки та плітки про Чорнобиль дорослі транслюють дітям як правду», зазначає Валерій Коршунов.

Він повідомив, що нині саме для цього проводиться розробляється  новий Урок Пам'яті Чорнобиля, який планується реалізувати  у новому відео-форматі та імплементувати у шкільну навчальну програму. Мета цього уроку – розповісти дітям правду про те, що сталося на ЧАЕС наприкінці квітня 1986 року.

«Сподіваюсь, цей проект стане гарним прикладом того, як спілкуватись з дітьми на важливі і травматичні моменти нашої історії та відкриє можливості для створення нових уроків і на інші важливі питання. Адже діти сьогодні - це наша країна завтра, і від нас зараз залежить, чи будуть вони розуміти, хто вони, звідки вони і яке їх місце у світі!»,

- підкреслив Валерій Коршунов.

ДОВІДКА. Група педагогів у партнерстві з Національним музеєм «Чорнобиль» та Європейським інститутом Чорнобиля, розпочала роботу над оновленням матеріалу та формату традиційних уроків пам’яті Чорнобиля для учнів з 1 по 11 клас. Після завершення роботи групи будуть створені відеоуроки з використанням хроніки, нещодавно розсекречених документів КДБ та розмов з експертами. Уроки будуть розміщені на YouTube для вільного використання, зазначається на ресурсі  ms.detector.media.

В Україні ще багато сторінок історії, про які належить знати правду. Як повідомляв «Погляд», 19 березня Київський апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу щодо заборони книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, яка вийшла у видавництві Vivat.  Книга про Василя Стуса розповсюджуватиметься без дозволу Медведчука.

Також ми розповідали, що  поетеса Ліна Костенко благословила “Циганську музу” в театрі Романс.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.