UNESCO Creative Cities Network: оголошено про можливість вступу до креативної мережі
Мережа охоплює сім креативних сфер: Народні ремесла, Медіа-Арт, Кіно, Дизайн, Гастрономія, Література та Музика
Першим українським містом, яке приєдналося до мережі Креативних міст ЮНЕСКО, став Львів – він отримав звання "місто літератури ЮНЕСКО" у 2015 році. Такий статус означає інтеграцію у світовий книжковий контекст, а також популяризацію українських культурних набутків у світі.
Нині UNESCO Creative Cities Network оголосили про можливість вступу до креативної мережі вже цього року. Як ідеться в повідомленні, це чудова можливість для усіх міст приєднатись до Всесвітньої Мережі ЮНЕСКО та залишити неабиякий слід в історії, вийти на новий шлях саморозвитку, долучитись до надзвичайно цікавих проектів. Дедлайн подачі заявок – 30 червня 2019 року.
Докладніше про це можна прочитати тут.
ДОВІДКА. Мережа креативних міст ЮНЕСКО (UNESCO Creative Cities Network) створена у 2004 році для сприяння співпраці з містами, які визначили креативність як стратегічний фактор для свого сталого розвитку. Креативну мережу нині утворюють 116 міст, які працюють разом для досягнення спільної мети: пріоритетність творчої та культурної індустрій у планах розвитку на місцевому рівні та активна співпраця на міжнародному рівні.
Приєднуючись до Мережі, міста зобов’язуються ділитися своїми найкращими практиками та розвивати партнерські стосунки з громадським та приватним секторами, а також громадянським суспільством, щоб:
• сприяти створенню та розповсюдженню культурних заходів, товарів та послуг;
• розвивати центри творчості та інновацій, розширювати можливості для митців та фахівців у галузі культури;
• забезпечувати доступ до участі в культурному житті, особливо для маргіналізованих або вразливих груп та окремих осіб;
• інтегрувати культуру та творчість у плани сталого розвитку.
Мережа охоплює 7 креативних сфер: Народні ремесла, Медіа-Арт, Кіно, Дизайн, Гастрономія, Література та Музика.
Мережа креативних міст – привілейований партнер ЮНЕСКО не тільки як рефлексійна платформа про роль творчості у сталому розвитку, а також як ініціатор інновацій, зокрема для виконання Програми сталого розвитку до 2030 р., укладеної світовими лідерами на саміті ООН у вересні 2015-го. (Джерело довідки – http://cityofliterature.lviv.ua/).