Умови для осінньої сівби на Київщині цьогоріч несприятливі: Держспоживслужба
Фітосанітарна перевірка зерна виявила велику кількість збудників хвороб, тож перед сівбою насіння краще оздоровити.
Про умови для сівби цієї осені повідомили у Головному управлінні Держспоживслужби у Київській області.
"На Київщині середнім багаторічним оптимальним строком сівби озимих зернових культур є період з 5 по 25 вересня. У поточному році внаслідок переважно посушливої та жаркої погоди, що утримувалася протягом серпня, передумови для підготовки ґрунту для сівби складаються малосприятливо", - інформують у службі.
Експерти, провівши фітосанітарну експертизу зерна, радять провести потруєння насіння, адже дослідження виявило ураження септоріозом, оливковою пліснявою, фузаріозом і альтенаріозом. "Системними протруйниками, які знищують зовнішню і внутрішню інфекцію комплексу вищезазначених та інших хвороб, краще оздоровлювати насіння за день, або в день сівби. Для цього застосовують Віал Тріо, КС – 0,8-1,25 л/т, Вітавакс 200 ФФ, ВСК 2,5-3 л/т, Вінцит Форте SC, КС-1-1,25 л/т, Вінцит Мініма, к.с. – 1,0-2,0 л/т, Кінто Дуо, КС-2-2,5 л/т, Колфуто Супер, в.с.-3,0 л/т, Ламардор Про 180 РS, ТН -0,5-0,6 л/т, Максим Стар 025 РS, ТН – 1,5-2,0 л/т, Селест Топ 312,5 РS, ТН – 1,5-2,0 л/т, Фундазол ЗП – 2,0-3,0 л/т, або іншими рекомендованими препаратами", - зазначають у Держспоживслужбі.
Захистити свої посіви також варто від комах і гризунів. Так від ґрунтових шкідників, від попелиць, хлібних блішок, злакових мух, цикадок та попелиць необхідно за 1-5 днів до сівби слід обробити насіння інсектицидними препаратами. Врятувати врожай від мишоподібних гризунів експерти пропонують за допомогою отруєних зернових принад на основі Бродіфакуму (Антимиша, Бродівіт, Крисолов, Капкан, Мишолов), Бромадіолону (Бромакен, Рат Кіллер Супер).