Новини
Новини Київської області
Ірпінь

"Укрзалізниця" планує запустити нові електрички на 8-10 вагонів


Чисті й оновлені потяги, електронні проїзні і склади на 8-10 вагонів. Електрички перестануть бути щоденним кошмаром, обіцяють в "УЗ".

Щоденні поїздки з передмістя до обласного центру або столицю на електричці – ще те «задоволення». Брудні, вщерть переповнені вагони та поїзди, які цілком можуть не доїхати з пункту А до пункту В через випадкове пошкодження. А ще нерідко вони прибувають невчасно.

Так було донедавна, але реформатори з «Укрзалізниці» серйозно мають намір змінити ситуацію і зробити умови перевезення пасажирів на приміських маршрутах кращими.

Впроваджувати свої масштабні плани в життя нове керівництво залізниці почало ще 2 роки тому, випустивши на маршрути повністю оновлені електропоїзди на 8-10 вагонів. Поки тільки 7, але вони вже дали можливість розвантажити пасажиропотік на окремих ділянках і зробити подорожі комфортними. У 2019 році з'явиться ще 4 капітально відремонтовані потяги. І це – тільки початок, обіцяють в "УЗ".

Протягом останніх 25 років ніхто взагалі не ставив перед собою мету удосконалити рухомий склад і хоч якось поліпшити ситуацію в цьому напрямі роботи залізниці. Та що там говорити, у персоналу, який прибирав поїзди, не було навіть віників. Вони приносили з дому свої мітли і ганчірки.

"Все це призвело до того, що наш парк виявився зношеним на 100%, а кількість незадоволених пасажирів обчислюється мільйонами", – коментує Роман Веприцький, директор регіонального філіалу «Південно-Західної залізниці».

"Ми розробили окрему програму реорганізації приміських пасажироперевезень і починаємо активно втілювати її в життя. Реформи просувалися б набагато швидше, якби ми отримали належну підтримку місцевих органів влади і керівництва країни", - говорить пан Роман і перераховує завдання на найближчий час.

Завдання №1 – розвантажити маршрути. Щоб вирішити цю проблему, зараз розробляють проект поділу графіків приміських поїздів. Тобто на ділянках з великим потоком пасажирів курсуватимуть виключно ті електрички, де в складі 8-10 вагонів. На ділянках з меншою кількістю населення поки залишать склади на 6 вагонів. В «Укрзалізниці» зазначають, поділ графіків дозволить вирішити одразу дві проблеми: впоратися з пасажиропотоком і скоротити інтенсивність навантаження на рухомий склад поїздів.

"Південно-Західна залізниця охоплює територію 11 областей України: 5 повністю і 6 – частково. Зараз наші електропоїзди перебувають на маршруті протягом 7 діб, і тільки на 8 добу вони повертаються в депо для проходження ТО. Уявіть собі, в якому стані вони перебувають після такої інтенсивної зміни, тим паче, з огляду на 100% знос вагонів. Ми твердо маємо намір змінити цю ситуацію найближчим часом", - зазначає Роман Веприцький.

Звичні квитки замінять електронними проїзними

Ліквідувати чорну діру, в якій пропадає прибуток від перевезень пільговиків – ще одне завдання керівництва Південно-Західної залізниці. Місцеві органи влади систематично не відшкодовують гроші за перевезення таких пасажирів і накопичують мільйонні борги. А це – недоотриманий прибуток "УЗ", яка могла б значно прискорити процес реалізації реформ. За словами Романа Веприцького, тільки за останні 3 роки місцеві ради заборгували понад 400 мільйонів гривень, 12 мільйонів з них – Фастівська міськрада.

Щоб упорядкувати надходження коштів за проїзд в електричках, дисциплінувати пасажирів, та й просто для зручнішого користування поїздами, Південно-Західна залізниця має намір ввести на своїх маршрутах електронні квитки.

"Електронний квиток працюватиме за принципом картки киянина для пільгових категорій. Пасажир проводить картку через валідатор на турнікеті, інформація надходить у базу «Укрзалізниці» і Пенсійного фонду. Таким чином, у системі фіксується і факт проїзду пільговика, і відстань, яку він подолав. Ми вводимо ці квитки для того, щоб система відшкодувань коштів за перевезення пасажирів пільгових категорій з державного і місцевих бюджетів була дійсно прозорою, а місцева влада більше не могла ухилятися від оплати послуг залізниці", - пояснює директор «Південно-Західної залізниці».

Джерело: НВ