Новини
Головні новини
Україна-суспільство
Політика

Укрупнення районів – знову під питанням?


Проєкт відповідної постанови щодо зменшення у чотири рази кількості районів в Україні парламент зняв із розгляду. Це відбулося на сьогоднішньому засіданні на прохання депутатів із фракції «Слуга народу».

Фото: ІА «Погляд»

Нагадаємо, проєкт постанови за №3650 «Про утворення та ліквідацію районів» якою пропонується наново поділити Україну на райони, скоротивши їхню кількість з 490 до 129, вніс до парламенту Кабінет Міністрів. Відповідне рішення уряд прийняв ще 12 червня, оскільки, за словами очільника КМУ Дениса Шмигля, існуючий в Україні районний поділ був утворений ще в часи Радянського Союзу і не відповідав сучасним стандартам адміністративно-територіального поділу на субрегіональному рівні.

14 липня відбулося засідання профільного парламентського комітету, і депутати цю постанову затвердили. Ставити її на голосування у Верховній Раді спочатку планувалося в той же день, однак цього не відбулося.

Водночас під стіни Верховної Ради зранку 14 липня прибули представники кількох районів Київщини, не згодні із запропонованим районуванням, аби нагадати про свою позицію і попросити народних депутатів її врахувати.

«Погляд» вислухав думки протестувальників та слідкував за перебігом подій безпосередньо під стінами парламенту, а також біля Офісу президента, куди представники громадськості Київщини вирушили, аби повторити свої вимоги.