Новини
Україна
Новини Київської області
Головні новини
Політика

Україну розмежують по-новому: парламент затвердив постанову №3650


Із 490 районів в Україні має утворитися 138.

фото з відкритих джерел

Сьогодні, 17 липня, Верховна Рада схвалила за основу і в цілому постанову №3650 Кабінету Міністрів.

Відтепер в АР Крим та областях створять 138 районів, з них 17 - на тимчасово окупованій території АРК, Донецької та Луганської областей. При цьому існуючі 490 районів ліквідуються.

Фото: скрін з офіційної сторінки Верховної Ради у twitter

Зокрема, у Київській області ліквідували: Баришівський, Білоцерківський, Богуславський, Бориспільський, Бородянський, Броварський, Васильківський, Вишгородський, Володарський, Згурівський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Миронівський, Обухівський, Переяслав-Хмельницький, Поліський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський, Фастівський, Яготинський райони.

Згідно прийнятої постанови, на Київщині тепер буде сім районів. А саме:

Білоцерківський
Бориспільський
Броварський
Бучанський
Вишгородський
Обухівський
Фастівський

У постанові зазначено, що кордони районів встановлюються по зовнішньому кордоні територій сільських, селищних, міських територіальних громад, що входять до складу відповідного району. Зокрема, у постанові також визначено, що повноваження депутатів районних рад у ліквідованих районах припиняться в день набуття повноважень депутатів районних рад, обраних на перших виборах до районних рад у нових районах.

За попередніми оцінками, як повідомляє РБК, зменшення кількості районних рад призведе до зниження витрат місцевих (районних) бюджетів: у 2021 році - на 1,4 млрд грн, у 2022 році - на 1,4 млрд грн, а в 2023 році - на 1,5 млрд грн.

Фото: із власних джерел ІА "Погляд"

Зазначимо, намір влади ліквідувати, на їхню думку, “зайві” райони у Київській області та й по всій Україні викликав обурення у багатьох українців та спричинив безліч дискусій і суперечок. Зокрема, на Київщині це вилилося в численні пікетування урядових будівель та Верховної Ради жителями міст, незадоволених майбутнім новим поділом на райони, яких у підсумку має стати значно менше у порівнянні із сьогоденням. Так, днями жителі Переяслава пікетували ВР із вимогою залишити Переяславський район.