Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Українці, які не носять маски, сплатили 465 тис. грн штрафів


З 21 листопада в Україні почали штрафувати громадян, які у публічних місцях не носять індивідуальні засоби захисту або роблять це неправильно. На сьогоднішній день із таких порушників правоохоронці стягли до бюджету 465 тис. грн.

фото - unsplash.com

Про це прозвітувала Національна поліція України перед президентом Володимиром Зеленським на традиційній селекторній нараді з питань запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 у понеділок, 14 грудня.

«За тиждень було складено 14 тис. протоколів за порушення маскового режиму в публічних місцях. Всього до бюджету сплачено 465 тис. грн штрафів».

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада ухвалила запровадження штрафів за перебування у громадських місцях і в транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту на період дії карантину, який наразі продовжено до 28 лютого 2021 року.

Зокрема, якщо людина не має вдягнених респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, вона повинна сплатити штраф у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн до 255 грн).

фото - unsplash.com

Зазначимо, що штраф може стягуватися без суду, на місці вчинення адміністративного порушення за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.

Накладати штрафи можуть органи внутрішніх справ, Національна поліція, уповноважений орган охорони здоровʼя, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування.

"Погляд" писав, що за два дні поліція виписала майже 1400 протоколів за неносіння маски.

Для зручності й аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу - переходьте і підписуйтесь на телеграм-каналі «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини - обов'язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.

Підписуйтесь на нашу сторінку у фейсбуці Погляд Київщина