Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Українці на карантині читають новини, готують їжу та прибирають


Чим займаються українці на карантині, з’ясувала група «Рейтинг», провівши 1-2 квітня опитування серед населення України. В інтернет-опитуванні та за методом випадкової вибірки мобільних телефонних номерів взяли участь 1800 респондентів віком від 18 років і старше.

З’ясувалося, що за період карантину серед опитаних значно зросла частота перегляду новин (майже половина з них стала слідкувати за ними частіше).

Третина опитаних зазначила, що стала частіше дивитися фільми та серіали, прибирати вдома та готувати їжу.

Близько чверті зазначили, що збільшили час на заняття саморозвитком, спілкування з рідними та близькими, сон, їжу та прослуховування музики.

Кожен п’ятий став частіше займаються своїм хобі, читати книги або ж займаються спортом.

При цьому слідкують за новинами та готують їжу переважно жінки. Чоловіки ж частіше стали займатися спортом, більше спати та займатись сексом. Особливо це ті чоловіки, які зараз перебувають на карантині і не працюють.

Попри це карантин значно вплинув на прогулянки на свіжому повітрі – майже половина зазначили, що роблять зараз це рідше, ніж зазвичай. Також обмеження суттєво позначилися на спілкуванні з друзями: близько 40% заявили, що говорять з ними не так часто як до карантину. Кожен п’ятий змушений був обмежити спілкування з рідними та близькими та заняття спортом.

Цікаво, що внаслідок карантину готуванням їжі стали частіше займатися не старші люди, а представники наймолодшої та молодої вікових груп (до 40 років). І навіть чоловіки це роблять значно активніше, ніж до карантину.

Респонденти, які не ходять на роботу (не працюють або працюють віддалено) значно більше часу почали приділяти сну, приготуванню та вживанню їжі, спорту, хобі, спілкуванню з близькими, навчанню та саморозвитку, книгам, фільмам та серіалам. Навіть, ті, хто ходить на роботу, почали значно більше дивитися фільмів, слідкувати за новинами, збільшили час на сон і їжу (хоча і менше за тих респондентів, які сидять на карантині). Занятість практично не позначилась на частоті сексуальних контактів.