Український технолог по всьому світу відкриває еко-ферми з виробництва біогумусу
Розпочавши еко-справу на Батьківщині, українець тепер запускає верміферми по всьому світу.
Першу ферму з переробки гною каліфорнійським хробаком український технолог за фахом Михайло Бондаренко запустив у 2014 році у Хмельницькому, наразі ж такі верміферми працюють у Полтаві, Сумах, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі, а також Узбекистані, Португалії та Італії, повідомляє uatv.ua.
Довідково:
Верміферма — це місце, де вирощують хробаків. За їх участі створюється високоякісний біогумус, який у кілька разів краще засвоюється рослинами ніж звичайний перегній, а також є більш якісним.
Загалом Михайло Бондаренко займається виробництвом біогумусу протягом 13 років.
«Ми використовуємо коров'ячий і кінський гній у співвідношенні 50% на 50%», – розповідає фермер. – «За допомогою спеціального обладнання перемішуємо складові у однорідну масу, стабілізуємо показники Ph і запускаємо червоного каліфорнійського хробака, який все переїдає».
Першу ферму за кордоном Михайло Бондаренко запустив у 2018 році, кілька років тому фермер Тахер Аке з Узбекистану зацікавився технологією українця, побачивши один із його роликів на YouTube і запросив його під ключ запустити завод із виробництва рідких гумінових добрив і, відповідно, верміферму. Згодом подібні пропозиції надійшли з Португалії та Італії. Проте на досягнутому Михайло Бондаренко не зупиняється і планує розширити ринок на інші країни Євросоюзу та Азії, наразі працює над черговим екологічним проєктом з виробництва сухих(гранульованих, сумішей) і рідких добрив для ґрунту.