Спорт
Україна-суспільство

У неділю, 8 вересня, збірна України завершила виступи на Паралімпійських іграх-2024 в Парижі.

Українські спортсмени посіли 7-е місце в загальному заліку паралімпійських іграх (ФОТО) - зображення

Про це повідомляють на сайті Паралімпіади.

За 11 змагальних днів у столиці Франції наші паралімпійці завоювали 82 медалі: 22 золоті, 28 срібних та 32 бронзові.

Це дозволило українській команді посісти сьоме місце в медальному заліку і стати п'ятою за кількістю здобутих нагород.

За кількістю виграних медалей це четвертий результат в історії виступів України на Паралімпіадах.

Переможцем медального заліку Паралімпіади-2024 з величезним відривом став Китай. Атлети з Піднебесної здобули 220 медалей, з яких 94 – золоті. На другому місці підсумкового медального заліку розташувалася Велика Британія, на третьому – США.

Медальний залік Паралімпіади-2024 (топ-10)

1. Китай – 220 (94 золоті медалі + 76 срібних + 50 бронзових)

10. Японія – 41 (14 + 10 + 17)

Україну на Паралімпіаді в Парижі представляли 140 атлетів, які змагалися у 17 видах спорту. Це рекордна кількість видів спорту в паралімпійській історії України.

Паралімпійська збірна України / Скриншот відео

В останній день Паралімпіади спортсмени України не залишилися без медалей - вони здобули одне золото і два срібла.

Владислав Єпіфанов у фіналі веслування на байдарках і каное фінішував першим на дистанція 200 м у класі VL3. Для 25-річного Єпіфанова Паралімпіада-2024 є дебютною у кар'єрі. До неї він підійшов у статусі чемпіона світу 2023 та 2024 років.

Владислав Єпіфанов Getty Images/Global Images Ukraine

Марина Мажула фінішувала другою у заїзді байдарки-одиночки на 200 м (клас KL1). У фінальному заїзді українка стартувала ще з 7 спортсменками, серед яких була і чемпіонка Токіо-2020 – німкеня Едіна Мюллер. У результаті Мажула зайняла другу позицію, поступившись лише представниці Чилі Катерині Воллерман – однією секундою.

Марина Мажула Getty Images/Global Images Ukraine

Антон Крюков став срібним призером у паверліфтингу (вагова категорія понад 107 кг). Крюков завоював срібло у пауерліфтингу у категорії до 107 кг, взявши вагу 251 кг. Золото Паралімпіади виборов іранець Ахмад Амінзаде (258 кг), а бронза дісталася Акакію Джинчарадзе з Грузії (250 кг). Крюков приніс Україні першу в історії срібну медаль у пауерліфтингу на Паралімпійських іграх. Антон Крюков завоював для країни останню медаль на цій Паралімпіаді.

Антон Крюков Getty Images/Global Images Ukraine

Нагадаємо, 24 серпня у День Незалежності України президент Володимир Зеленський відзначив героїв літніх Олімпійських ігор.

Зустріч Президента України з переможцями та призерами XXXIII літніх Олімпійських ігор/Фото - Офіс Президента

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.