Новини
Україна
Надзвичайні новини
Новини світу
Подорожі

Українські пілоти посадили вертоліт на кратер найактивнішого африканського вулкана


Забезпечуючи роботу вулканологів, льотчики проявили ювелірну точність керування повітряним судном під час ризикованої посадки

Тепер уся Україна дізнається імена відважних пілотів,  які висадили науковців на кратер трикілометрового активного вулкана. Це командир загону льотчик-першого класу полковник Іван Шоломій та льотчик-снайпер підполковник Володимир Прокопенко. Складне та неординарне завдання із забезпечення роботи групи вулканологів, які досліджують вулкан Ньямлагіра успішно виконав екіпаж вертольота Мі-8 українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго.

 «У цей час, а саме у ранкові години, на які був запланований політ, повітряні маси у районі вулканів-сусідів Ньямлагіра та Ньїрагонго є досить нестабільними. Спостерігається доволі серйозна турбулентність. Навіть під час елементарного, на перший погляд, завдання, а саме польоту навколо кратеру вулкана, нам довелося зіткнутися із сильним попутним вітром, швидкість якого сягала 90 км/год. Велике значення мала також і значна висота польоту, адже розрідженість повітря сильно впливає на льотні характеристики вертольота», розповів підполковник Володимир Прокопенко помічнику командира 18-го вертолітного загону зі зв’язків зі ЗМІ Владиславу Дем’яненку.

Восадки на поверхню кратера небезпечна передовсім тим, що пласти застиглої вулканічної лави  досить крихкі можуть провалитися під великим тиском. А через кілька годин, коли вулканологи впоралися з дослідженнями, екіпаж Мі-8 зуспішно їх забрав з вулкана.

Науковці, подякуваши льотчикам за пратично ювелірну роботу, розповіди дещо про результати  спостережень за вулканом Ньямлагіра. Доктор Даріо Тедеско розповів, що їм вдалося зафіксувати певні зміни всередині вулкана: майже два місяців тому спостерігалось істотне зменшення рівня лави у лавовому озері, а нині дослідники помітили протилежне — рівень почав поступово зростати.

Вулкани Ньямлагіра та Ньїрагонго – надто активні «близнюки», на які припадає майже 40% всіх відомих вулканічних вивержень, що сталися в Африці з моменту спостережень, і мають одну основу. Тому активність одного може привести до пробудження іншого. То ж місцеве населення постійно перебуває у зоні ризику. Науковці ретельно стежать за вулканами та проводять регулярні тести та сейсмічні аналізи, аби передбачити наступну активність та попередити про неї людей.

Джерело: Міністерство оборони України