Українські майстри оздобили новорічні кулі петриківським розписом
Створивши серію новорічних куль з петриківським орнаментом, митці переконані, що такі ялинкові прикраси мають стати найкращими подарунками з українською ноткою і просто чудовим акцентом до свят.
Про петриківський колорит ялинкових прикрас повідомляє Український контент.
Розписані «петриківкою» скляні кулі діаметром 10 см коштуватимуть шанувальникам прекрасного 350 грн. Прикрасу для ялинки упакують у подарунковий тубус зі стрічкою, наповнений соломою. Кошти від продажу підуть на відродження автентичних українських розписів - петриківки та самчиківки.
Підтримати проєкт громадських активістів можна за посиланням.
Історія петриківського орнаменту
Петриківський розпис, або «петриківка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва.
Окремі речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися ще з XVIII століття, повідомляє Вікіпедія. Однак у сучасному розумінні цей напрям сформувався наприкінці XIX — на початку XX століття. Походження петриківського розпису пов'язують з козацтвом і заселенням Дніпровщини вихідцями з Полтавщини, Слобожанщини та Поділля у XVIII столітті та в першій половині XIX століття. Проте невідомо, де й коли саме розвинулися традиції, що лягли в основу цього напряму малярства.
Петриківський розпис — не лише народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис.
5 грудня 2013 року петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
Раніше «Погляд» повідомляв про метелика з петриківським розписом як український арт-проєкт на Burning Man.
Читайте також про майстерню з роспису на склі.