Українські будинки дитини перетворяться на центри реабілітації
Відтепер обладнанням і послугами фахівців будинків дитини зможуть користуватися не лише діти, які там проживають, а всі діти, які потребують реабілітації та паліативної допомоги. Кабмін затвердив Положення про центри реабілітації та паліативної допомоги дітям, тож тепер в кожній області України будинки дитини почнуть перетворюватися на центри реабілітації та паліативної допомоги, яких нині критично не вистачає.
![Українські будинки дитини перетворяться на центри реабілітації](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/pnhYVMACL-E-800x533.jpg)
На сьогоднішній день до сфери управління МОЗ належать 38 будинків дитини, в яких живуть діти до 3 років. Саме ці будинки дитини трансформують у центри реабілітації і паліативної допомоги.
Варто відзначити, що лише 8% дітей у закладах інституційного догляду та виховання дітей по всій Україні мають статус дітей-сиріт, тобто 92% дітей мають батьків чи опікунів і можуть зростати у середовищі, яке сприятиме здоров’ю та розвитку, отримуючи реабілітаційні послуги за потреби.
У цих центрах діти зможуть проходити фізичну, медичну, соціальну, психологічну реабілітацію та корекцію, отримуватимуть паліативну допомогу, до того усе це буде можливе як стаціонарно, так і амбулаторно. Але це не будуть інтернати, адже допомога дітям надаватиметься в присутності батьків або людей, які їх замінюють. Оплачуватиме такі реабілітаційні послуги Національна служба здоров’я України.
Займатимуться у новостворених закладах і навчанням батьків, опікунів, членів сім’ї та людей, які беруть участь у догляді за дитиною: розповідатимуть як доглядати за дитиною, враховуючи її стан здоров'я, фізичний та психічний розвиток.
У МОЗ відзначають, що головна мета такої трансформації – своєчасна і якісна медична допомога, оскільки в Україні нині недостатньо закладів, де дитина може отримати якісну реабілітацію, а від моменту направлення в реабілітаційний центр до початку лікування проходить близько року. Тож втрачається цінний час, стан дитини погіршується, а через це реабілітація проходить значно довше і з гіршим результатом.
Паліативна допомога
За визначенням ВООЗ, паліативна допомога – це підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями та членів їхніх родин шляхом запобігання та полегшення страждань невиліковно хворої людини.
Таку допомогу за державний кошт сьогодні діти отримують у лікарнях. Але цього ресурсу недостатньо, адже, за даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), паліативної допомоги в Україні потребують до 70 тисяч дітей щороку.
Тож трансформація саме будинків дитини має велику перевагу – достатню кількість кваліфікованого медперсоналу, реабілітаційне обладнання, у багатьох є басейни і сенсорні кімнати. Тепер доступ до цього всього матимуть діти, які живуть у сім’ї, а не в лише в будинку дитини.
Фото з відкритихз інтернет-джерел