Новини
За кордоном

Українське мистецтво за кордоном: "Великоднє диво" у Чикаго


Великдень - велике християнське свято. У Воскресінні віряни бачать підтвердження життя після смерті, що і є головним змістом у святкуванні. В Україні його відзначають як Пасху.

Традиції Великодня українці передають з покоління у покоління, звісно, багато що залишилося в минулого та перепилося із культурою Заходу, але випікання пасок та розписування яєць є незмінним.

Щоб показати всю красу українського минуло у Чикаго організували виставку сакрального мистецтва "Великоднє диво". Вона проходить в Українському національному музеї та триватиме до 28 квітня.

"Кожна виставка - це дослідження і пізнання минулого. Наші предки залишили нам міцне підґрунтя з усталеними морально-етичними нормами. Почуття краси плекалося сторіччями. "Великоднє диво" на виставці у музеї - це перша хоругва катедри св. Миколая в Чикаго, ікони XVII-XIX ст., плащаниця, фелони, писанки, рушники", - зазначила куратор музею Марія Климчак на сторінці у Facebook.

Вона розповіла про особливий музейний експонат - писанка, створена майстрами прикладного мистецтва України. Колекція, яка нараховує понад 300 рукотворів, є власністю колекціонера Олега Курила (Чикаго). Поруч у вітринах писанки художниць, майстрів народної творчості Галини Коваленко, Марії Гоцуляк, Анни Славінської, Уляни Роман. Окремої уваги заслуговують писанки Тараса Городецького, чиє життя минуло, як спалах свічки. За свої 42 роки писанкар настільки оволодів цим видом мистецтва, що став одним з найшанованіших майстрів-писанкарів не лише в Україні, а й у цілому світі. Інженер-будівельник писанкою захопився наприкінці 1980-х років. Музеї та колекціонери США, Німеччини, Чехії, Польщі прагнули мати у своїх збірках роботи Тараса Городецького. Палітра його творчості надзвичайно широка: давні народні символи гармонійно поєднані з використанням трипільської символіки, сокальських і космацьких мотивів.

А спогади, повернення в дитинство, навернення до свого можна побачити у рушниках, вишиваних оберегах українства. У колекції дизайнерки Оксани Амброз-Трихти. Колекціонерка об'їздила багато районів України, подружилася з майстринями на Поліссі і Полтавщині, зібрала цікавий наочний матеріал, який використовується в декоративних побутових речах для оздоблення інтер'єру.

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел