Новини
Україна
Новини Київської області
Київ

Українець намагався відправити за кордон аланський меч та сокири часів Київської Русі


Киянин мав намір відправити реліквії до Німеччини та Великобританії, згідно з декларацією, «репліки для настінного декору», проте київські митники поштових відправлень виявили неспівпадіння.

Предмети були щільно обмотані фольгою та поліетиленовою плівкою і візуально зовсім не були схожі на заявлені репліки. Щоб визначити їх цінність та походження, митники направили виявлене на експертизу до Національного музею історії України.

Згідно фахового висновку, одна з археологічних знахідок розміром 480х41 мм є мечем меотського типу середини ІV – V ст.

Поява такої зброї пов’язана з аланською експансією кінця ІІІ-IV ст. Такі мечі були поширені на Північному Кавказі, а вже згодом побутували у алано-сарматів Південнно-Західного Криму та з’явилися у Карпатському басейні.

Меч має історичну та культурну цінність та є предметом археології.

Два предмети з іншої посилки є сокирами розміром 176х66 мм та 210х154 мм, автентичними зразкам ударно-рублячої зброї доби Київської Русі XI—XIIІ ст. Один з цих артефактів - аналог сокири з давньоруських городищ на Черкащині та Житомирщині.

Обидві сокири, мають історичну та культурну цінність та є предметами археології.

Згідно чинного законодавства України, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.

?В обох випадках складено протоколи про порушення митних правил за ст. ст. 472 Митного кодексу України.

Меч та сокири вилучено.

Київська митниця Держмитслужби