Культура
Економіка

Україна витратила майже 11 млн грн на нацвідбір на "Євробачення 2024"

Україна провела фінал Національного відбору на "Євробачення-2024". Цьогоріч організацією творчого проєкту займались "Національна суспільна телерадіокомпанія України" та "1+1 Продакшн". Вартість шоу становить майже 11 млн гривень.

Україна витратила майже 11 млн грн на нацвідбір на
Фото: @Eurovision.com

Про це свідчать дані з сайту держзакупівель Prozorro.

Витрати на шоу

Загальна вартість проведення пісенного конкурсу становить 10 999 811,46 гривень. Усі ці гроші сплатять із державного бюджету України.

За договором кошти витратили на:

  • декорації сцени та знімальних майданчиків Нацвідбору;

  • зйомку, монтаж, звукові та освітлювальні роботи;

  • спецефекти та сурдопереклад;

  • обробку результатів голосування;

  • організацію виступів запрошених артистів;

  • постановку номерів;

  • забезпечення роботи преси під час Нацвідбору;

  • виготовлення телевізійної версії Нацвідбору;

  • виготовлення титрів та інше.

Україна витратила майже 11 млн грн на нацвідбір на

Реакція українців

Музичний продюсер Михайло Ясинський зазначив, що на ці кошти можна було б створити 100 грантів для молоді по 100 тисяч гривень на створення аудіовізуальних продуктів.

У коментарях українці пишуть, що у Румунії цьогоріч відмовились від участі в Євробаченні через нестачу коштів, пропонують виділяти кошти на розвиток академічної музики та не розуміють чому пісенний відбір зробили культовим на рівні держави:

Україна витратила майже 11 млн грн на нацвідбір на
Україна витратила майже 11 млн грн на нацвідбір на

Інші користувачі зазначають, що нацвідбір — це шанс артистам відрекомендуватися широкій аудиторії, а також пишуть, що сума невелика для проведення відбору.

Україна витратила майже 11 млн грн на нацвідбір на
Україна витратила майже 11 млн грн на нацвідбір на

Результати відбору та прогнози букмекерів Євробачення

4 лютого стало відомо, що у нацвідборі на "Євробачення-2024" перемогли alyona alyona та Jerry Heil з піснею "Teresa & Maria".

На офіційному сайті пісенного конкурсу зібрали передбачення букмекерських контор щодо учасників "Євробачення-2024". Станом на 5 лютого, найвищі шанси (16%) має Україна.

68-й пісенний конкурс "Євробачення" відбудеться в травні 2024 року у Швеції. Перший і другий півфінали заплановані на 7 та 9 травня (на одному з них виступить Україна), а грандфінал — на 11 травня.

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік. Доходи закладено на рівні 1 трлн 560 млрд гривень, видатки – 3 трлн 108 млрд гривень.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.