Новини
Новини Київської області
Технології

Україна відмовилась від вивезення до Росії відпрацьованого ядерного палива


У липні цього року першу партію відпрацьованого ядерного палива прийме  Централізоване сховище в Україні.

Фото НАЕК «Енергоатом»

Як повідомив керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, компанія  вирішила остаточно відмовитися від вивезення переробку та тимчасове зберігання до Російської Федерації відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) з українських томних електростанцій. Послугами російських радіохімічних підприємств Енергоатом перестає користуватиметься починаючи з 2021 року.

«Ми вирішили остаточно відмовитися від вивезення відпрацьованого ядерного палива до Росії. Потреба України у цих послугах нарешті відпала. Це значно зміцнює енергетичну безпеку нашої держави».  

Петро Котін

За словами Котіна, у липні цього року Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) зможе прийняти першу партію ВЯП. У грудні минулого року було завершене спорудження всіх будівельних конструкцій та інфраструктури з приймання і зберігання відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС на майданчику ЦСВЯП.

Фото НАЕК «Енергоатом»

Нині тривають пусконалагоджувальні роботи та випробування обладнання і устаткування на ЦСВЯП. Обладнання поставила американська компанія Holtec.

«Експлуатація першого пускового комплексу ЦСВЯП розпочнеться у ІІ кварталі 2021 року – після завершення будівництва 43-кілометрової залізничної колії до Сховища, яка з’єднає його із залізничною мережею України».

Петро Котін.

На офіційному сайті НАЕК «Енергоатом»  зазначається, що поки що єдиним проблемним питанням для повноцінного запуску першого пускового комплексу в дію залишається реконструкція залізничної колії на ділянці Вільча – Янів. І підкреслюється, що реконструкцію колії, упродовж попередніх трьох років мали б забезпечити органи державної влади. Однак вони не виконали цю роботу.

Втім, з лютого цього року уряд передав залізничну колію від станції Вільча до станції Янів на баланс НАЕК «Енергоатом» за ініціативи самої Компанії. То ж НАЕК зможе стати замовником зазначеного будівництва й завершити його у найстислішиц строк, а також надалі матиме право господарського відання під’їзної колії до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Україна впроваджує іноваційні технології. Нині у рейтингу інноваційності країн Україна на 45 місці.

Технологічні новинки впроваджуються і на регіональному рівні. Так, на Київщині компанія БЕСТ збільшить швидкість на світові ресурси у всіх тарифних планах.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.