Новини
Новини світу
Російсько-Українська війна

Україна та ООН домовилися про евакуацію з окупованого Лівобережжя: РФ має надати доступ (ВІДЕО)

Наразі ООН очікує на надання зазначених гарантій від російської сторони та доступу до окупованих затоплених територій.

Україна та ООН домовились про проведення евакуації з окупованих територій на Лівому березі Дніпра за умови, що Росія надасть доступ і гарантії безпеки.

Про це повідомила пресслужба МЗС України.

Дмитро Кулеба та координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун обговорили посилення допомоги з боку організації задля подолання гуманітарних наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС.

"Домовлено, що ООН негайно сформує у Запоріжжі та Херсоні групи, які будуть направлені на постраждалі окуповані території Лівобережжя для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей за умови забезпечення безпечного проїзду на окуповані території з підконтрольної уряду України території".

Міністр запевнив ООН в тому, що Україна надає всі безпекові гарантії ООН для виконання гуманітарних операцій в усій зоні ураження.

Кулеба й Браун домовились, що підрозділи ООН вирушать до уражених зон на тимчасово окупованих територіях, щойно Росія надасть доступ та гарантії безпеки.

"Наразі Організація Об’єднаних Націй очікує на надання зазначених гарантій від російської сторони та доступу до окупованих територій, постраждалих внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС".

Також українська сторона відзначила направлення ООН гуманітарної допомоги на постраждалі території. Водночас масштаб руйнувань та страждань, завданих громадянам і тваринам, потребує якісно іншого реагування.

"За підсумками зустрічі узгоджено, що ООН невідкладно збільшить обсяги допомоги та направить додаткові сили до Херсонської та інших постраждалих областей".

Нагадаємо, Київщина готова прийняти жителів Херсонщини, які опинилися на затоплених територіях унаслідок підриву російськими терористами греблі Каховської ГЕС. Наразі в області вже готово понад 3000 місць, у тому числі й для маломобільних груп та людей з інвалідністю. Також підготовлені спальники, термоковдри, постільна білизна, розкладачки, посуд тощо. Крім того, міжнародні партнери мають надати продуктові набори евакуйованим людям.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.