Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Україна переходить на другий етап реагування на коронавірус


Хворих на COVID-19 в Україні стає все більше. У зв’язку з цим МОЗ планує збільшити кількість ліжок для таких пацієнтів до 80 тис., а лікарням заборонили здійснювати планові операції і госпіталізації.

фото - freepik.com

Про це заявив на брифінгу 9 листопада головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

&feature=youtu.be

«Україна переходить на другий етап реагування на поширення коронавірусної хвороби. Ми продовжуємо збільшувати кількість ліжок в наших закладах охорони здоров’я, які будуть госпіталізувати хворих з COVID-19. З понеділка всі планові операції, планові госпіталізації заборонені в наших лікарнях. Лікарні приймають виключно ургентних хворих і хворих з ковідом. Ситуація вкрай напружена».

Віктор Ляшко

За його словами, наразі головне завдання для МОЗ – збільшити кількість ліжок для хворих із коронавірусною хворобою до 80 тис. Із них 60 тис. будуть забезпечені киснем протягом місяця.

На третьому етапі планують розгортати тимчасові польові шпиталі в пристосованих приміщеннях.

Щоб в Україні не наступив третій етап, Віктор Ляшко закликав усіх громадян дотримуватись епідемічних правил: носити маски, тримати дистанцію, мити руки.

«Це те, що врятує нас від небезпеки», – наголосив головний санітарний лікар.

Зазначимо, 9 листопада протягом доби зафіксовано 8 687 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 350, медпрацівників – 321).

Нагадаємо, що з 9 листопада в Україні оновили епідемічне зонування: Україна стала «червоною» і «помаранчевою». Через зростання епідемічної ситуації в Україні влада вирішила ввести штрафи за порушення маскового режиму не тільки для бізнесу, але й для громадян.

Також «Погляд» повідомляв, що у Міністерстві охорони здоров’я планують запровадити карантин «вихідного дня», оскільки кількість випадків захворювання на COVID-19 в Україні й надалі зростатиме.