У зоні відчуження ЧАЕС продовжують гасіння торфовищ
Пожежі у лісових масивах Зони відчуження ЧАЕС та безумовного (обов’язкового) відселення локалізовані, але продовжується тління торфовищ.
Станом на 07:00 5 травня підрозділами ДСНС надається допомога ДАЗВ у гасінні окремих осередків тління торф’яників в осередках пройдених вогнем. До гасіння залучено 210 чоловік та 74 одиниці техніки, з них від ДСНС 142 чоловіки особового складу та 36 одиниць техніки.
ДОВІДКОВО: торф'яні пожежі можуть тривати тижнями та місяцями. Оскільки у склад торфу входять сполуки, які згоряють повільно, то при пожежі виділяється значна кількість отруйного чадного газу і твердих та рідких продуктів піролізу. Торф'яні пожежі виникають коли вологість торфу не перевищує 40 %. Пожежі розпочинаються в основному в таких випадках: самозапалення торфу в посушливі спекотні роки, внаслідок «людського фактору» або внаслідок «сухих гроз» (блискавки без злив).
Горіння торфу відбувається в декілька етапів. Після початкового полум'яного горіння воно переходить у гетерогенне тління. Коли тверда речовина прогрівається до температури, при якій починається її піроліз або виділення з неї горючих летючих компонентів, тління перетворюється на полум'яне горіння. Після того як цих речовин не залишається полум'яне горіння знову переходить у гетерогенне тління. Внаслідок цього після гасіння пожежі на одній ділянці, вона може перекинутися на інші ділянки.
Торф'яну пожежу можна подолати тільки ретельним перемішування тліючого торфу з великою кількістю води або снігу. Вибір способів гасіння пожежі залежить від площі пожежі, глибини залягання торфу, наявності поблизу водойм, під'їзних шляхів, наявної техніки і засобів для гасіння, рельєфом місцевості. Гасіння розпочинається з обкопування території огороджувальними канавами. Якщо ділянка загоряння торфу невелика, то спеціальні стволи вводяться на глибину горіння торфу і через них подається вода.
Фото ДСНС Київщини