Новини
Україна
Головні новини
Технології
За кордоном

У які країни світу дозволено в’їжджати українцям: з’явилась зручна мапа


Пандемія COVID-19 практично паралізувала увесь світ. Мало не щодня змінюються правила перетину кордонів. Тож для зручності Міністерство закордонних справ України запустило інтерактивну мапу, за допомогою якої можна перевірити, у які країни в’їзд громадянам України дозволений, а в які – ні.

Мапа поки що працює в тестовому режимі, і з напливом відвідувачів може частково не функціонувати. Країни на мапі позначені трьома кольорами: помаранчевим позначені ті держави, куди в'їжджати на сьогоднішній день українцям заборонено, жовтим – куди можна в'їхати за наявності посвідки на проживання, та зеленим – куди обмежень на в'їзд немає.

Так, Туреччина - серед найближчих до України країн, куди нашим громадянам можна потрапити за умови проходження медичного огляду у пунктах пропуску на предмет наявності симптомів COVID-19, у разі виявлення симптомів якого проводиться безкоштовне ПЛР-тестування.

До Словенії та Білорусі в’їзд не заборонений, але потрібно пройти 14-денний карантин. А ось при в’їзді в Албанію та Сербію станом на 23 червня карантинні заходи взагалі не передбачені.

У відомстві зазначають, що мапа постійно оновлюється, відображаючи актуальні дані щодо кожної країни. Натиснувши на потрібну країну, можна дізнатися не лише про умови режиму в’їзду, а й знайти контакти тамтешніх українських посольств і консульств.

У МЗС обіцяють, що мапа працюватиме й після завершення пандемії коронавірусу.

Нагадаємо, станом на 23 червня у світі зареєстровано понад 9 млн 129 тис. випадків зараження коронавірусом. Найбільше хворих у США (2 млн 213 тис.), Бразилії (1 млн 106 тис.), Росії (понад 598 тис.), Індії (440 тис.), Великобританії (понад 306 тис.).

В Україні наразі зафіксовано 38 074 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 1035 летальних, 16 956 пацієнтів одужало. За минулу добу додалося 833 нових випадків.

Читайте також про один з останніх доробків науковців. Зокрема, мова йде про телескоп eROSITA, який представив ренгенівську карту зоряного неба, що містить понад мільйон об’єктів.