Новини
Україна
Новини Київської області
Культура
Земля

У Яготині хочуть відновити ландшафтний парк ім. К. Розумовського


Яготинський парк має велику історію. Так Кирило Розумовський, колишній власник маєтку у місті, останній гетьман Лівобережної України, заклав тут чудовий парк, про який заговорили у всій Російській Імперії.

По смерті Кирила Розумовського його маєток перейшов у спадок його сину – дипломату, і навіть один час – міністру Просвітництва, Олексію Розумовському. Олексій захоплювався ботанікою і зібрав унікальну колекцію рослин, саме йому Яготинський парк зобов’язаний найрідкіснішими своїми екземплярами. Він же залучив до робіт професійного садівника Пельца.

14 листопада працівники Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної адміністрації із представниками Яготинської міськради провели робочу нараду, щодо створення Робочої групи по розвитку Регіонального ландшафтного парку ім. К. Розумовського.

Тож можливо у недалекому майбутньому парк зможе відродити свою колишню красу.

Довідка

Яготи́нський парк  і́мені ге́тьмана Кири́ла Розумо́вського — регіональний ландшафтний парк місцевого значення в Україні. Об'єкт розташований на території Яготинського району Київської області, в межах міста Яготин.

Площа — 131,5673 га, статус отриманий у 2018 році. Перебуває у віданні: Яготинської міської ради.

На території є унікальні ландшафти з цінними видами флори і фауни. Особливо цінний півострів «Круглий острів», який є унікальним півостровом із раритетною рослинністю центрального лісостепу, що збереглась на пагорбі в межах реліктової долини річки Супій.

Нагадаємо, що у 2018 році громадські активісти, та краєзнавці Яготина, захотіли розширити ландшафтний парк імені Кирила Розумовського.
З цим проханням вони звертались до керівників міста, району, та всіх небайдужих Яготинців.
У зверненні зазначалось, що причиною для збільшення меж парку є те, що територія парку, який висаджував Розумовський є набагато більшою.
Це питання вийшло на обласний рівень. В обласній адміністрації навіть відбулося засідання з цього приводу за участю представників Державної екологічної академії, міністерства  Культури України, та департаменту екології Київської ОДА. Туди запросили й представників громади Яготина, які й озвучили вищенаведені аргументи.
Після тривалих дискусій учасники засідання погодились, та підтримали пропозиції.
Таким чином було ухвалено: розширити Заповідник з тим щоб включити до нього всі історико-культурні об’єкти.
Крім того, є порозуміння стосовно включення до ландшафтного парку й мальовничого Круглого острова.