Новини
Новини Київської області
Вишгород
Культура
Традиції та прикмети

У Вишгородській гімназії вивчають історію українського вбрання


Уроки народознавства у гімназії «Інтелект» перетворюються на захопливі заняття з етнографії

Історія українського національного вбрання сягає своїми коренями в глибину століть. Зазвичай про історію костюма можна багато дізнатися у музеях, під час спеціалізованих лекцій, де дослідники, які присвятили свою наукову діяльність історії й трансформації національного вбрання, діляться своїми знаннями.

А ось у Вишгороді такі заняття проходять у школі – завдяки творчому підходу до справи небайдужого педагога.

«Якщо ви думаєте, що дівчата на наших світлинах із 19 століття, то ви помиляєтеся. Перед вами - учениці та вчителі НВК "ВРГ "Інтелект"-ЗОШ І ступеня" на занятті з народознавства, який провела для них вчитель української мови та літератури Алла Матвієнко», – з гордістю ділиться неймовірними світлинами на своїй Фейсбук-сторінці Вишгородська районна гімназія "Інтелект".

Алла Олексіївна захопила своїми знаннями школярів різного віку, так, що їм і самим захотілося приміряти вбрання і відчути себе ніби поза часом, але – в усвідомленні своєї національності, вираженої в деталях костюма.

«Кожен народ має свій національний одяг, він є національною святинею, однією з форм народної індивідуальності. Крім практичних функцій захисту тіла від дій природи, він відображає художній смак та уподобання народу у даний час. Саме про це розповідала Алла Олексіївна своїм учням та колегам. Алла Олексіївна не тільки чудовий педагог, але ще й людина, яка добре знає історію українського костюму, сама вміє шити та вишивати. Педагог розповіла про те, як наряджалися українські дівчата-красуні в давнину в Сумській, Чернігівській та Київській областях; які прикраси носили; як готували посаг; як заплітали коси в дитинстві, дівоцтві та будучи заміжніми; які прикраси обирали: коралі, дукати, бурштинове і гранатове намисто, хрестики, маленькі овальні ікони. Зацікавлено слухали свого вчителя учні, захоплювалися своєю колегою педагоги, адже тема заняття не залишила байдужим нікого. І, звичайно, всі дуже сподіваються на продовження такого корисного та пізнавального заняття», йдться в повідомленні.

Також у гімназії поділилися інформацією про національне вбрання, яку доносить Алла Матвієнко до дітей і дорослих. Зокрема, про те, що український костюм розвивався і вдосконалювався протягом століть, засвоюючи кращі традиції народу. Також Алла Олексіївна звретає увагу на те, що український костюм відзначається простотою, стрункістю силуету, багатством і різноманітністю орнаментів, насиченими кольорами. Зокрема, жіночий український народний костюм складається з сорочки, плахти (юпки), фартушка, чобітків, віночка або стрічки, намиста. І, звичайно ж, основна і традиційна складова народного костюма - біла сорочка, оздоблена вишивкою на рукавах, комірці і вишита манишка.

Фото: Вишгородська районна гімназія "Інтелект".