У Вишгороді зберігається унікальна давньоруська писанка
Фонди Вишгородського історико-культурного заповідника містять глиняне яйце-писанку, датовану ХІ – ХІІ ст.
Вишгород у часи Київської Русі був знаним містом гончарів. І гончарні традиції залишили свій слід і у Великодніх символах.
Зокрема, у фондовій колекції Вишгородського історико-культурного заповідника зберігається глиняне яйце-писанка давньоруського часу, знайдена під час розкопок у давньоруському кварталі гончарі .
«Ця знахідка була зроблена у травні 2002 року під час археологічних досліджень на приватній садибі Вишгорода по вулиці Межигірського Спаса, 50. Київськими археологами Віталієм Козюбою та Русланом Орловим, авторами знахідки, вона була датована ХІ – ХІІ ст. – періодом початку розквіту Вишгорода, як ремісничого центру Давньої Русі. Писанка зроблена ручною ліпкою у «стрічковий» у спосіб. Вкрита паралельними жовтими смугами, нанесеними на темний фон. Довжина виробу - 3,4 см, максимальний діаметр - 2,8 см. Товщина стінок писанки - 0,5-0,9 см», повідомляють Новини Вишгородського заповідника.
Зауважується, що глиняні яйця археологи не раз знаходили під час розкопок, і вони привертають неабияку увагу дослідників.
ВІКЗ, який, як і всі історико-культурні установи, нині працює в дистанційному режимі, презентує перлини своїх фондів онлайн.