Новини
Вишгород

У Вишгороді водії в окулярах імітували сп’яніння


За допомогою пристрою Drunk Busters Goggles кермувальники перевіряли свою координацію і реакцію в уявному нетверезому стані

Знаєте, що таке «п’яні» окуляри? Вочевидь, це таке річ, яку варто протестувати будь-якому водію, аби практично переконатися, що лозунг «випив – не сідай за кермо!» не просто слова.

Сьогодні, 12 листопада у Вишгороді «п’яні» окуляри могли випробувати усі бажаючі водії, й ті, хто хоче стати кермувальниками у майбутньому.

Представники Регіонального сервісного центру МВС в Київській області завітали до комунального закладу Вишгородської районної ради «Вишгородський міжшкільний навчально-виробничий комбінат», аби продемонструвати окуляри, а також надати ці прилади у безоплатне користування автошколам і навчальним закладам. Ця акція відбувається у межах Тижня безпеки дорожнього руху, що триває в Україні з 11 до 17 листопада. Основна мета впроваджуваного проєкту – підвищити культуру водіння і сформувати нове покоління водіїв, для яких керування автотранспортом у нетверезому стані є неприйнятним.

ДОВІДКА. За 10 місяців цього року на Київщині сталося 9539 ДТП, в яких загинула 251 особа. Серед причин ДТП у 307 випадках було керування транспортом п’яними водіями.

Отже, у Вишгороді відбулася презентація окулярів, тренінг для учасників заходу «Випробуй у безпеці». За кермо, щоправда, нікого не садили, але й без того гострих відчуттів у окулярах було вдосталь.

Будь-то з присутніх – а вхід був вільний для всіх бажаючих – могли одягти окуляри, і спробувати пройти по спеціальному килимку, вкинути м’ячик у відро, чи зібрати розсипані ґудзики… Всі, хто одягав Drunk Busters Goggles, старанно намагались не схибити, але… навіть у досвідчених водіїв не виходило. Глядачі ж весело підбадьорювали їх, посміхалися, бо це справді виглядало смішно. Бо в окулярах зір був викривлений, і дійсність виглядала… ну так, як коли добре «закладеш за комір».

Спробували пройтись в окулярах по спеціальному тренувальному килимку і керівники підрозділів, які навчають водіїв, і теж сказали, що нелегко втримати координацію. Це підтвердив, зокрема, директор Вишгородського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Микола Федірко.

Протестували окуляри й журналісти «Погляду».

А журналістка Вишгородського радіо Анастасія Корзаченко, наприклад, отримала завдання – навіть не сісти за кермо, а в Drunk Busters Goggles пройти пару метрів, не зачепивши розкладені предмети і відкрити замок. На відмінно впоратись у окулярах не вдалось: «Важко», призналась вона.

Одна з учасниць тестування в окулярах намагалась вкинути м’ячики – чимале відро – теж не влучила.

Так, це виглядало смішно, і навіть весело, але якщо це відбувається у режимі тестування і жодних негативних наслідків не буде. А якщо уявити, що ось так бачить дійсність і реагує на оточуюче середовище п’яний водій – то стає страшно.

«Вправи, а їх чимало, розроблені таким чином, щоб водій зрозумів, як він себе почуватиме й діятиме, коли п’яний», - пояснила головний спеціаліст  Регіонального центру МВС Київської області Світлана Полин.

На яку дозу алкоголю «розраховані» ці окуляри? Голова Всеукраїнського об’єднання автошкіл та ініціатор нововведення Ілля Щербина на це запитання відповів так: «Доза – для кожного поняття індивідуальне. Виробник окулярів написав - 02-04 проміле. Але я, здається, взагалі у такому стані ніколи не був. А загалом усе вимірюється рівнем внутрішньої інтоксикації. За допомогою окулярів  з того, як мозок обробляє і сприймає інформацію, створюється, скажемо так, ефект нетверезості. А його можна досягли завдяки дуже викривленій лінзі. Таким чином, людина, яка спробує діяти у цих окулярах, бачить, що нетверезим за кермо сідати не можна. Багато хто навіть знімає окуляри на старті тестування – не можуть. Виробник каже, що у них можна бути не більше 10 хвилин. Коли я після 5-10 хвилин носіння Drunk Busters Goggles їх знімаю, мене навіть злегка захитує. До речі, одне з найпоширеніших запитань – а що буде, коли нетверезий водій одягне ці окуляри? Я не знаю, не пробував. Але не рекомендую. І дуже прошу всіх керівників підприємств не використовувати ці окуляри ля підлітків до 18 років. Щоправда, на деякі навчальні підприємства приходять 16-річні підлітки, але це ті, хто хоче пов’язати своє життя з водійським фахом. То тут можна для набуття ними досвіду. А просто з школярами – не треба використовувати ці окуляри".

Також Ілля Щербина повідомив, що середня ціна одних окулярів – 300 доларів. Але ті, хто готує майбутніх водіїв, поліція, інші відповідні структури їх отримують у користування безплатно. Загалом буде передано 400 окулярів. Зокрема, у регіональні сервісні центри МВС регіональні центри передано 100 окулярів, також їх отримали 35 підрозділів поліції на Київщині.

Також сьогодні, 12 листопада, після презентації, 9 підрозділів підготовки водіїв Київщини отримали «алкоокуляри» разом з іншими потрібними для тренувань матеріалами.

Список підрозділів підготовки водіїв, які отримали комплекти з "алкоокулярами"

Фото автора