Новини
Вишгород

У Вишгороді привітали працівників водного господарства з професійним святом


Вода це основа, без якої неможливо уявити життя людини. Без меліорації земель було б неможливим ведення сільського господарства в засушливих регіонах, без централізованого водопостачання в міста мільйони українців не знали б що таке комфорт та гігієна, практично всі промислові підприємства в тій чи іншій мірі використовують воду для потреб виробництва. Саме для забезпечення всіх цих потреб існує ціла галузь економіки – водне господарство. Воно має вирішальне значення в забезпеченні необхідних соціальних і побутових умов життя населення.

У місті Вишгород знаходиться Київське регіональне управління водних ресурсів, яке здійснює захист семи масивів, розташованих поблизу Київського та Канівського водосховищ, облік водокористування у Києві та Київській області, моніторинг якості води і гідрогеологічних умов прибережних територій тощо.

Традиційно День працівника водного господарства в Україні відзначають у першу неділю червня. Але урочистості влаштовують на кілька днів раніше. Робота працівників водного господарств часто залишається непомітною для широкого загалу. Втім, усе, що стосується чистоти водойм та якості води залежить саме від цих людей.

"Ваша робота не просто важлива, а надважлива для діяльності господарства, ні одна галузь економіки — жодна людина в побуті не обійдеться без води в кранах", запевняє перший заступник голови Вишгородської районної державної адміністрації Олександр Устименко.

Якість води належить до найважливіших характеристик водних ресурсів, що визначають можливість їх раціонального використання та охорони від забруднення і виснаження. Для того, щоб відслідкувати якість води, яка потрапляє до водозабірних споруд, працівники цієї сфери вдаються до різноманітних заходів.

Ми контролюємо якість води. У нас є пости, які роблять аналізи. Ми відпрацьовуємо в лабораторіях і дивимося за якістю води”, — пояснює начальник Дніпровського басейнового управління водних ресурсів Юрій Букрєєв.

Що стосується Вишгородського району, то якість води відповідає 3-4 класу з 5-ти. Це в межах норми, запевняє фахівець. Але до ідеальних показників не дотягуємо.

"Перший клас якщо й існує, то в Європі. По нашим данним другий клас — це дуже гарно. Все залежить від погодних умов. І чим нижче температура — тим краще вода".

Працівники водного господарства контролюють, інспектують та дбають про водні ресурси. За плідну працю усіх причетних до цієї сфери нагороджували численними подяками. Також у Держводагентстві наголосили на планах збільшити рівень заробітної плати.

Найбільш проблематичне питання, яке агентство намагається вирішити, це достойна плата праці. На сьогоднішній день є декілька варіантів. В Одеській та Хмельницькій областях впроваджуємо пілотний проект. Якщо він виявиться вдалим, то з наступного року ми поширимо його по всій території Україні. І отримаємо змогу підвищити рівень оплати праці наших фахівців”, стверджує перший заступник голови Держводагентства Михайло Хорєв.

Наприкінці свята чекав приємний сюрприз у вигляді незабутнього концерту сольні номери, виступи танцюристів, музикантів та справжнє шоу від фокусників.