Новини
Вишгород
Культура

У Вишгороді презентували фотоальбом, присвячений бортництву


У межах Національного проєкту "Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі" вийшли друком унікальні архівні й сучасні матеріали.

Фото ІА "Погляд"

Під час науково-практичної онлайн-конференції "Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі", до якої, окрім учасників проєкту, долучилися гості з різних регіонів України, а також Білорусі, було підбито проміжні підсумки проєкту.

Також куратор проєкту, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко подякувала всім учасникам проєкту та тим, хто долучився до нього, і зазначила, що завдання проєкту вдалося реалізувати у повному обсязі, хоча були й свої складнощі – через епідемію коронавірусу низку активностей довелося перенести в онлайн-формат», підкреслила Влада Литовченко.

Також вона презентувала випущену партнером проєкту - видавництвом «Мистецтво» - чудову, в елегантному дизайні поліграфічну продукцію: листівки, іміджевий фотоальбом та календар на 2021 рік. Зокрема, щодо іміджевого фотоальбома Влада Литовченко зауважила: «Повноформатний розкішний альбом на 226 сторінок є унікальною науковою роботою. Він також містить велику кількість фотографій. Це й архівні фото, надані Державною архівною службою, які демонструвалися у межах нашого фотопроєкту «Борть. Життя. Полісся», це й фотографії з особистих архівів наших дослідників, і знімки фотографа проєкту Ольги Думанської. Листівки та календар також перегукуються з фотопроєктом «Борть. Життя. Полісся». Усі ці видання інтерактивні, вони містять QR-коди, за якими можна перейти на сайт і дізнатися більше про бортництво».

Фото ІА "Погляд"

Сьогодні «Погляд» розповідав про несподівані пропозиції науковців щодо збереження бджіл в екосистемі України. Як повідомляв «Погляд», масштабний проєкт з дослідження давнього ремесла – бортництва – ініціювали вишгородські дослідники. Також «Погляд» інформував про презентацію бортництва на Рівненщині й Житомирщині.