#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Вишгород
Київщина-суспільство
Політика

У Вишгороді переконані, що центром району має стати саме це місто, а не Буча

12.06.2020 Косянчук Інна 0

Голова Вишгородської районної ради попросив підтримки у народних депутатів під час розгляду в парламентських комітетах проєкту постанови «Про ліквідацію та утворення районів».


Сьогодні, 12 червня, під час позачергового засідання Кабмін затвердив районування областей України. Як уже повідомляв «Погляд», на Київщині, згідно проекту постанови «Про ліквідацію та утворення районів», яку мають за один день допрацювати та опублікувати, зазначено шість районів у тих межах, які й були на нещодавно опублікованій Мінрегіоном карті.

Серед них – і Бучанський, до якого мають увійти Поліський, Іванківський, Вишгородський, Бородянський, Макарівський, Києво-Святошинський райони й міста обласного значення Вишгород, Ірпінь та Буча.

Однак у Вишгородській райраді таким поділом не задоволені, і, як і раніше, зазначають, що саме Вишгород має стати центром новоутвореного району. Як уже повідомляв «Погляд», голови низки райрад Київщини просять зробити центром нового району Вишгород.

Голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко після позачерноговоги засідання Кабміну опублікував на Фейсбук-сторінці Вишгородської районнаюої ради Київської області повідомлення, у якому, зокрема, зазначив:

"За підсумками розгляду - проект проголосовано без змін і спрямовано для подальшого розгляду до комітетів Верховної Ради України. Це дасть нам можливість аргументувати свою позицію щодо означення центром майбутньої адміністративно-територіальної одиниці субрегіонального рівня саме Вишгород, а не Бучу, як нині узгодив Кабінет Міністрів за поданням Міністерства розвитку громад та територій України, і врешті-решт достукатись до керівництва області і країни.
Не хотілося б, щоб це виглядало як «перетягування каната», але маю наголосити на кількох моментах, котрі підтверджують, що місто Буча не може розглядатися як адміністративний центр одиниці субрегіонального рівня, оскільки не відповідає усім необхідним вимогам щодо комфортності та якості надання адміністративних послуг.
Найперше, хотів би акцентувати увагу на питанні розміщення майбутніх управлінських структур у Вишгороді та Бучі. Вишгород сьогодні облаштований під адміністративний центр районного масштабу і має перспективи для подальшого розвитку. У п’ятиповерховій адмінбудівлі розміщені структурні підрозділи райдержадміністрації та районна рада, і при виборі Вишгорода центром адміністративно-територіальної одиниці субрегіонального рівня і відповідному реформуванні буде можливість де розмістити нові управлінські структури. Крім того, такі установи, як суд, прокуратура, поліція, військкомат, казначейство та деякі інші установи мають виокремлені приміщення, але, при цьому, знаходяться на одній вулиці і це дає можливість людям змогу безпроблемно зараз і в подальшому вирішити відразу в одному місці переважну більшість своїх питань. Разом з тим, маємо також приміщення Проектного інституту, площі якого можна використати для розміщення необхідних управлінських структур. А що Буча? Чи буде де їх розмістити у Бучі, коли вже зараз адмінбудівля переповнена? Відверто кажучи, мені прикро за наших людей поважного віку, яким доведеться «рискати» по всьому місту в пошуках тої чи іншої установи».

Також Кириченко наголосив на тому, що  Вишгород і Вишгородський район є потужним інноваційно-промисловим центром Київської області, куди входить більше 250 великих та середніх підприємств, та найперспективнішим в області щодо реалізації програм житлового та промислового будівництва. І, на переконання голови райради, за логікою, саме Вишгород має стати центром майбутнього формування субрегіонального рівня.
«Як я вже сказав вище, питання передали на розгляд до парламентських комітетів. Отож, звертаюсь до народних депутатів України - проявіть відповідальність! Давайте ще раз детально проаналізуємо всі переваги Вишгорода, як майбутнього центру, який буде комфортним і доступним мешканцям усього майбутнього формування. Будемо продовжувати боротись за свої переконання!» - зауважив Кириченко.

Як сьогодні інформував «Погляд», у Василькові розпочався збір підписів за збереження Васильківського району.

"Погляд" також інформував, що Бучанський міський голова Анатолій Федорук на своїй Фейсбук-сторінці привітав громаду з черговим успіхом.

Сьогодні зранку, як повідомляв «Погляд», біля Київської облдержадміністрації відбулась акція мешканців Фастівщини на захист Фастівського району з центром у Фастові.

А 10 червня колишній ірпінський очільник Володимир Карплюк організував пікет біля Кабінету Міністрів проти надання Бучі статусу райцентру та з вимогою присвоїти цей статус Ірпеню.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів