Новини
Новини Київської області
Вишгород
Надзвичайні новини
Здоров'я

У Вишгороді патрульні роздають маски тим, у кого їх немає


Правоохоронці пояснюють, що мета їхньої роботи – не штрафувати людей за порушення, а роз’яснювати їм правила карантину і закликати уважно ставитись до свого здоров’я

Поліцейські разом з нацгвардійцями розпочали патрулювання вулиць Вишгорода ще до початку посилення карантинних правил і обмежувальних заходів. Пояснюють:  їхня мета – зовсім не штрафи, хоч вони й не маленькі. А роз’яснювальна робота. Правоохоронці розповідають людям, яких заходів особистої безпеки вони мають дотримуватися, аби уберегтися від новітнього вірусу. Сьогодні, 7 квітня, журналісти «Погляду» вирушили по маршруту з одним із патрулів.

Володимир Бенедищук, старший дільничний офіцер поліції Вишгородського відділу поліції, розповів: «Щоденно з 10 до 18 години відбувається спільне патрулювання співробітників Вишгородського відділу поліції та службовців Національної гвардії. На патрулювання виходить і 50 осіб, з 10 до 17 години вечора щодо дотримання постанови Кабінету Міністрів №211. Зараз посилились заходи щодо носіння засобів безпеки, тобто маски, перебування на майданчиках. З 6 квітня діють жорсткі правила щодо носіння засобів безпеки, тобто масок, люди повинні мати  з собою документ, що посвідчує особу, заборонено збиратися на майданчиках, рекомендується перебувати вдома, максимально обмежити своє перебування на вулиці. За порушення обмежувальних заходів передбачено штрафи від 17 до 34 тисяч гривень. Але ми не стараємось когось штрафувати. Ми попереджаємо. Не штрафували навіть на вихідних, коли люди збиралися компаніями посмажити шашлики, не всі розуміли серйозність ситуації. Патрулі максимально були задіяні у місцях, де люди скупчуються, тобто в лісах, у парках. Але люди після попередження відразу збиралися і йшли додому. Нині ж люди уже менше порушують.  Особливо щодо носіння масок – стараються десь придбати. Або самі шиють».

Для тих, у кого немає цих засобів захисту і хто не може їх придбати чи виготовити,  правоохоронці мають із собою по кілька масок, які під час патрулювання роздають людям у виняткових випадках.

З соцмереж, та й в особистого спілкування з людьми ми дізналися, що ставлення до обмежувальних заходів досить неоднозначне. Одні сприймають це як необхідне зло, з яким доводиться погоджуватись, аби убезпечити від коронавірусу себе і своїх близьких, і знають, що потрібно в цій ситуації робити, а від чого змусити себе обходитись. Інші ж вважають, що обмежувальні заходи абсолютно не потрібні, і без них було б легше й краще, а на ситуацію з коронавірусом вони не впливають. Тобто ні маски, ні відмова від відвідування парків, скверів тощо не є дієвими проти коронавірусу. А є й третя категорія – ті, хто розуміє, що правила карантину потрібно виконувати, але ще не зорієнтувався, що варто робити, а що – під забороною.

Роз’яснювальна робота не завжди йшла легко.

Приміром, одна бабуся без маски, яка сиділа на лавочці біля будинку культури «Енергетик» досить агресивно зустріла патрульних, порадила їм «брати носилки і носити цемент», а запропоновану маску сердито відштовхнула.

Втім, не одна вона була без маски. Чоловік, який виявив зацікавленість спільною роботою патруля і журналістів, і знімав те, як патрульні проводили бесіду з людьми, також ігнорував засоби захисту.

Восновному люди, навіть ті, кого можна було б назвати порушниками карантину, реагували спокійно, спілкувалися з патрульними, слухали їхні поради і дякували за маски. Також спокійно пред’являли документи.

Більшість вишгородців, які потрапили у поле зору патруля, були «озброєні» засобами особистого захисту. Навіть хто був без маски, відразу одягав її,  помітивши поліцейських і нацгвардійців.

Дитячі майданчики були порожні, гойдалки «обнесені» обмежувальними стрічками,  мами з дітьми просто прогулювалися вулицями. Патрульні зупиняли декого з них, нагадували правила й обмеження, а мами зауважували, що вийшли на коротку прогулянку зі своїми чадами, адже дітям важко постійно бути у замкненому просторі квартири. Анатолій Снігур, сержант поліції Вишгородського відділу поліції, зауважив: «Бачите, майданчики порожні. Але під час патрулювання ми все одно це перевіряємо».

На лавочках у сквері біля «Енергетика» було зайнято багато лавочок – люди прийшли погрітися на сонечку в теплий день. До речі, більше, ніж по двоє, одну лавку не займали. Побачивши патрульних, дуже швидко залишили сквер. Залишилась лише мама з двома дітьми-дошкільнятами. Патрульні пояснили жінці, що у сквері під час карантину гуляти не варто, навіть якщо родина й живе поруч, і порадили прогулянки біля дому. До речі, діти, хоч і маленькі, вже знають, що таке карантин. Так, старший хлопчик, Саша, жваво і правильно розповів журналістам, яких правил потрібно дотримуватися.

Найбільше скупчення людей було біля Приватбанку на вулиці Мазепи. Люди чекали у черзі до фахівців на вулиці, оскільки кількість людей, які могли знаходитись у його приміщенні, була обмежена. Патрульні попросили людей витримувати дистанцію, і ті відразу ж розійшлися на відстань метр-півтора один від одного. Раніше просто ніхто не звертав увагу на відстань. Також правоохоронці поцікавились кількістю людей у приміщенні банку.

«Я провів профілактичну бесіду з керівником відділення, щоб контролювали кількість осіб, які знаходяться у приміщенні, дотримувалися безпечної дистанції,  не тільки у приміщенні, а й на вулиці. Я запропонував, щоб вони поговорили зі своїм керівництвом про те, що у банку багато самих працівників. Їх мало б бути хоча б уполовину менше, щоб забезпечити безпеку навіть співробітникам банку», зауважив Анатолій Снігур.

Загалом же правоохоронці відзначили, що люди лояльно ставляться до нововведень, і стараються не порушувати правил, або швидко виправлятися. «А штрафи… то вже коли люди зовсім не розуміють або ведуть себе провокативно», кажуть правоохоронці.