13.11.2018
Наталія Проценко 0
У часи Київської Русі Вишгород був потужним гончарним центром. У Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ про це можна дізнатися багато.
Однак історики висловлюють припущення, що гончарство у цій місцевості існувало ще раніше - у пізньотрипільські часи.
«На території Вишгородського городища біля садиби храму Святих Бориса і Гліба під час розкопок 1996 р. були знайдені окремі уламки посудин пізньотрипільської культури, що може свідчити про існування в цьому місці стародавнього поселення, культурний шар якого міг бути знищений під час будівництва Вишгорода у давньоруський час», - зазначається у книзі «Вишгород.Межигір’я».
А в Музеї давньоруського гончарства можна побачити одну з невеличких посудин того часу, ймовірно, ритуального призначення. А ще - ознайомитись із традиціями гончарства, зразками посуду, який виготовляли у Вишгороді в різні часи.
Також науковий співробітник ВІКЗ Вадим Перегуда під час екскурсій розповість цікаві історії про той чи той посуд. Приміром - куманець, керамічна посудина, яка дещо нагадує бублик. Нині такі використовують як декор для помешкань. А, як стверджує Вадим Перегуда, раніше в таких варили... приворотне зілля.
Джерело: Вишгородський історико-культурний заповідник