Новини
Новини Київської області
Анонси
Вишгород
Культура

У туристичний простір Вишгородщини можна буде зайти через… поштову марку


Першу в Україні поштову марку і листівки з QR-кодом випустив Вишгородський історико-культурний заповідник. Покажуть новинки 28 жовтня в Укрінформі

Перший в Україні унікальний віртуальний туристичний простір створено у Вишгороді – у межах проєкту «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація та популяризація», який впроваджує Вишгородський історико-культурний заповідник. Як уже повідомляв «Погляд», 22 історико-культурні пам’ятки Вишгородщини завдяки  QR-кодам об’єднані в єдину цифрову систему,  яка дає змогу  сформувати власну екскурсію, котра проявить Вишгород часів Київської Русі.

Як працює цей туристичний простір, можна буде дізнатися під час підсумкової прес-конференція за результатами впровадження проєкту «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація та популяризація».

Дата прес-конференції: 28 жовтня

Початок: 11:00

Локація: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, Укрінформу (Зала 1).

Організатор: Вишгородський історико-культурний заповідник за підтримки Українського культурного фонду.

Учасники: Ігор Золотоверх – начальник управління культури, національностей та релігій Київської обласної держадміністрації; Влада Литовченко – директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук, куратор проєкту; Ольга Сумська – українська акторка і телеведуча, народна артистка України, учасниця заходу «Доторкнись до історії» в межах проєкту; Ніна Прибєга – головний редактор видавництва «Мистецтво»; Валерій Гіжицький –  співзасновник проєкту MEBook.

Учасники прес-конференції  презентують першу в Україні поштову марку та листівку з QR-кодами. На листівці зображено ландшафт літописного Вишгорода – історико-культурної пам’ятки національного значення.

Як зазначають організатори, QR-кодами оснащено пам’ятки у сільській місцевості. Зокрема, легендарний Межигірський монастир, яким опікувались запорозькі козаки і який відображений у творах Т.Г.Шевченка. Також було проведено моніторинг і дослідження ефективності QR-кодування пам’яток з можливістю застосування набутого досвіду в інших історико-культурних закладах України.

АКРЕДИТАЦІЯ ЗМІ – anna@ukrinform.com

Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ

Джерело: Укрінформ