Новини
Екологія
За кордоном

У світі вміст вторинної сировини в пластикових упаковках виріс на 22%


Використання пластику у світі скорочується, а вторинної сировини – зростає. Це хоча й маленька, але перемога.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в ООН.

Глобальна ініціатива «Нова економіка пластмас», головна мета якої - скоротити використання пластику і поставити на потік його ефективну переробку, дала перші результати. Згідно з доповіддю Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), в 2019 році вміст вторинної сировини у пластикових упаковках виріс на 22%, а використання багаторазових пакувальних матеріалів – на 0,1%.

«Уряди вживають заходів, вирішують найбільш поширені проблеми, зокрема – за рахунок багатостороннього політичного підходу, коли, наприклад, одночасно вводяться система розширеної відповідальності для виробників, податкові послаблення і практика держзакупівель, – розповіла представниця ЮНЕП Лігія Норонья. – Ми закликаємо інші уряди наслідувати цей приклад і почати працювати в тісній співпраці на глобальному рівні».

Варто зазначити, що за рік до глобальної ініціативи «Нова економіка пластмас» приєдналося десятки великих компаній по всьому світу, серед них: Apple, Burberry, H&M, Hewlett Packard, L'OCCITANE, L'OREAL, Nestle, PepsiCo, Starbucks, Tetra Pak, Coca Cola, Walmart. А також уряди низки країн: Великобританії, Франції, Нової Зеландії і Мексики,

Нагадаємо, в Україні на початку листопада Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроєкт щодо обмеження на обіг пластикових пакетів.