Новини
За кордоном

У світі спостерігається велосипедний бум: пропозиція не встигає за попитом


Виробники велосипедів у західних та азійських країнах не можуть задовольнити зростаючий попит на них під час пандемії коронавірусу.

Фото - pixabay.com

Про це повідомляє Інтерфакс.

Багато магазинів розпродують велосипеди відразу ж, як тільки до них надходить нова партія.

«Це той випадок, коли обсяг продажів велосипедів на найбільших світових ринках перевищує пропозицію», - зазначає консультант Human Powered Solutions Джей Таунлі.

Зокрема, за даними дослідницької компанії Foxintelligence, онлайн-продажі велосипедів у Франції підскочили на 350% в квітні на тлі поширення коронавірусу в Європі.

Мережа магазинів спортивних товарів Decathlon, представлена ​​по всьому світу, повідомила, що в багатьох її магазинах закінчилися бюджетні моделі велосипедів, внаслідок чого десятки тисяч людей очікують нові поставки. Компанія навіть почала купувати старі велосипеди для ремонту і перепродажу, щоб задовольнити попит покупців.

Співвласник компанії Turin Bicycle, у якої є магазини в Чикаго і Денвері, Лі Катц, заявив, що розпродав всі моделі, що коштували менше $ 1 тис.

«Я в цьому бізнесі 55 років і пройшов через багато злетів і падінь. Нічого подібного ніколи раніше не траплялося» , - зазначив він.

Лондонський виробник складних велосипедів Brompton, які коштують більше 1 тис. фунтів стерлінгів, також відзначає різке зростання попиту.

«У нас ніколи не було такої активної торгівлі. Попит перевищує наші можливості», - зазначив головний виконавчий директор компанії Уїлл Батлер-Адамс. За його словами, компанія не братиме нові замовлення від магазинів до жовтня, однак почала продавати велосипеди через інтернет.

Фото - pixabay.com

Нестача велосипедів на ринку призвела також до зростання попиту на їхній ремонт.

«Записуватися на ремонт потрібно за дві-три тижні вперед», - повідомив співробітник паризького магазина велосипедів Cyclable Марк Матеус, відзначивши, що подібна ситуація спостерігається з тих пір, як був знятий локдаун.

Дефіцит велосипедів обумовлений тим, що багато людей не хочуть їздити у громадському транспорті через ризик зараження коронавірусом, а працівники компаній, відправлені в неоплачувану відпустку, шукають спосіб провести дозвілля і тому масово купують собі велосипеди.  Великий попит на велосипеди також пов'язаний з різким падінням автомобільного трафіку на дорогах у багатьох містах світу через запроваджений локдаун.

Ще однією причиною дефіциту велосипедів стало те, що Китай і Тайвань, два найбільші в Азії виробники велосипедів, виявилися серед країн, які першими відчули наслідки пандемії, що призвело до масштабних збоїв в їхніх поставках, а також закриття заводів і портів.

В цій ситуації виробники велосипедів не можуть швидко збільшити обсяг їх виробництва через заходи соціального дистанціювання, які передбачають дотримання дистанції між працівниками, а також відсутністю персоналу в зв'язку з хворобою або самоізоляцією.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що на вулицях Києва побільшало велосипедних смуг.