Новини
Україна
Новини Київської області
Анонси
Україна-суспільство

У школах вивчатимуть "Фінансову грамотність" за новим посібником


Міністерство освіти і науки України анонсувало вихід нового посібника для учнів 10-11 класів

Затверджений Міносвіти курс має назву «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?». Його розробив спільнй авторський колектив за участю Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору» у співпраці з МОН та ДВНЗ «Університет банківської справи», повідомляє  Проєкт USAID «Трансформація фінансового сектору»на Фейсбук-сторінці.

«Підприємливість і фінансова грамотність – одна з компетентностей, якою мають володіти учні та випускники Нової української школи. Ми вдячні Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору» за створення якісного підручника. Цей посібник – не просто практичний порадник. Він має розвинути в учнів критичне та системне мислення у фінансових питаннях, уміння оцінювати ризики та приймати зважені рішення щодо фінансів. Ми впевнені, що нові підручники допоможуть молоді в реальному житті», – наголосив заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій.

«1 вересня українським школярам буде запропоновано курс фінансової грамотності, який не поступається найкращим курсам Європи та США. Працюючи над цим проєктом разом з МОН, ми мали на меті навчити наступні покоління українців тому, як, коли та чому потрібно користуватися фінансовими послугами. Ми сподіваємося, що цей курс стане основою для реалізації Національної стратегії підвищення фінансової грамотності в Україні», – наголосив керівник Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору» Роберт Бонд.

Як деталізує USAID Ukraine - USAID Україна, курс «Фінансова грамотність»  з вересня у школах  поки що має статус вибірковий предмета.

Навчальні матеріали повністю враховують зміни, які відбулися протягом останніх п’яти років на міжнародних фінансових ринках та на фінансовому ринку України й містять п’ять розділів: «Вступ до особистих фінансів», «Фінансова система та фінансові послуги», «Заощадження та інвестиції», «Запозичення та кредит» і «Як себе захистити». Були додані нові блоки, які присвячені правилам безпечного використання платіжних карток, управління фінансовими ризиками, захисту прав споживачів фінансових послуг.

Курс «Фінансова грамотність»  вивчатимуть майже 37 тисяч  школярів з 1 200 українських шкіл.

Навчальний посібник та робочий зошит можна завантажити за посиланнями на сайті МОН і на веб-сторінці Проекту USAID – «Трансформація фінансового сектору»: посібник та зошит учня.