Новини
Новини Київської області
Вишгород
Хороші новини

У школах Вишгородщини впроваджується гаряче харчування


Відсьогодні у більшості закладів загальної середньої освіти учні молодших класів та пільгових категорій отримують гарячі обіди

З  27 січня у закладах загальної середньої освіти Вишгородського району розпочато забезпечення учнів гарячим харчуванням. Як повідомив відділ освіти Вишгородської районної державної адміністрації, обіди отримують учні більшості шкіл району. Із завтрашнього дня гаряче харчування впровадять у Козаровицькій школі, а щодо НВК "Димерська гімназія" та Лебедівської ЗОШ питання ще вирішується.

«Доводимо до відома батьків, що відповідно до Комплексної програми розвитку освітньої галузі Вишгородського району на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням районної ради від 08.12.2017 №357-24-УІІ, одноразовим безкоштовним гарячим харчуванням забезпечуються: учні 1-4 класів; учні 5-11 класів пільгових категорій (а саме: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, учні 5- 11 класів, батьки яких є учасниками бойових дій, або брали участь в антитерористичній операції чи призвані на військову службу по мобілізації, діти з інвалідністю, діти з багатодітних сімей, що відвідують ЗЗСО)», йдеться у повідомленні.

Втім, батьки дітей, які не підпадають під пільгові категорії, також зацікавлені у тому, щоб хлопчики й дівчатка мали можливість отримувати гарячий обід, навіть і не безплатно. «Чи можуть вони харчуватись за гроші? Як цього домогтись? Куди звертатись?» «Чи вносили до міської ради пропозиції, щоб міська рада брала участь у співфінансуванні для забезпечення безплатним гарячим харчуванням учнів старшої школи?» - такі запитання задають люди Вишгородському відділу освіти. То ж, можливо, ці питання також вирішаться.

«Фактично ми плануємо відновити традиційну систему шкільного харчування, яка була зруйнована 10 років тому. Оновлена система має на меті покращити якість харчування дітей та передбачає відмову від фірм-посередників із надання послуг з гарячого харчування, включення до штату шкіл кухарів, які готуватимуть страви на місці, контроль адміністрації школи та батьків над якістю продуктів харчування, процесом приготування їжі та станом харчоблоків, а також запровадження буфетної форми харчування», зауважує відділ освіти.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів