Новини
Новини Київської області
Культура

У Румунії під час карантину можна пожити у замку


 У Румунії людям, які потрапили на карантин пропонують безкоштовно пожити в замку Пелеш. Про це розповідає 34travel,

"Королівський будинок надав 53 місця національному комітету з надзвичайних ситуацій. Як вони будуть розподілятися далі, невідомо. У звичайний час замок працює як музей. На його території є готельні номери і вілли", – йдеться у повідомленні.

Пелеш - найбільш вражаючий по розкоші і красі замок Румунії і один з найкрасивіших в Європі. Колишня резиденція румунських монархів була оснащена всіма технічними новинками минулого століття: телефонним зв'язком, кінотеатром, двома ліфтами, центральним опаленням. А ще це був перший повністю електрифікований замок в Європі.

Зовні Пелеш нагадує німецькі фахверковские будиночки, і це неспроста. Замок збудували за наказом першого короля Румунії Кароля I: німець за походженням, він побачив в тутешніх місцях схожість з рідним краєм і викупив ці землі для літньої резиденції і мисливських угідь.

Зводити замок почали в 1873 році. Свою назву Пелеш отримав на честь однойменної річки, на березі якої він побудований. Паралельно зведення будівлі на ній будувалася електростанція, тому Пелеш став першим повністю електрифікованим замком в світі. Його будівництво нагадувало вавилонське стовпотворіння: тут працювали кілька сотень людей з десяток з гаком держав. У 1883 замок урочисто відкрили, але остаточно він був готовий лише більше тридцять років потому – у 1914 році.

Після Другої світової війни і приходу до влади соціалістів Пелеш був націоналізований і перетворений на музей. Однак до кінця правління лідера Румунії Миколи Чаушеску доступ для публіки закрили: на території можна було перебувати лише персоналу музею і людям з військових і урядових кіл. Після румунської революції 1989 року влада спочатку знову зробили замок музеєм, потім – повернули колишньому власникові, останнім королем Румунії Міхая I, а потім викупили його у королівського дому за 30 мільйонів євро.

Дивлячись зовні на витончений замок, більше нагадує альпійський особняк, важко повірити, що в ньому близько 160 кімнат. Туристів пускають лише на цокольний і перший поверхи. Екскурсія нагадує невелику подорож: тут є кімнати у турецькою, англійською, італійською, німецькою, французькою, іспано-мавританського та інших стилях.

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел