У Раді запрацювала сенсорна система для запобігання «кнопкодавству»
2 березня 2021 року у Верховній Раді нарешті запрацювала сенсорна кнопка для голосування, що унеможливить неперсональне голосування.
Цю систему намагалися ввести в дію з 2008 року. Про це повідомив Голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час засідання погоджувальної ради.
Відтепер депутати під час голосування мають натискати однією рукою кнопки «за», «проти» чи «утримався», а іншою - тиснути на сенсорну кнопку. Тиснути на сенсор потрібно до завершення процесу голосування.
«На минулому тижні була завершена робота і було проведено тестування щодо того, щоб ввести в дію систему сенсорної кнопки в залі Верховної Ради України. Вона працює, вона пройшла перевірку відповідною організацією, і з цього пленарного тижня ми вже зможемо використовувати її під час голосування і під час засідань Верховної Ради України», - зазначив Разумков.
Також він додав, що тепер немає сенсу прив'язувати картки депутатів до їх робочого місця, як було заплановано раніше, тому що сенсорна кнопка унеможливлює одночасне натискання більш ніж з одного робочого місця.
«Паралельно з цим ми займаємося питанням оновлення системи "Рада", є декілька варіантів руху в цьому напрямку - є вітчизняні аналоги, є більш такі сучасні іноземні, які також дозволяють використовувати біометричні показники людини для того, щоб точно вже зняти питання, пов'язані з кнопкодавством», - проінформував спікер.
Він попередив, що в сесійній залі будуть встановлені і скоро запрацюють додаткові камери.
Як повідомляв «Погляд», за “кнопкодавство” народному депутату повідомили про підозру.
«Погляд» розповідав, що за «кнопкодавство» депутати платитимуть штраф від 3 тис. до 5 тис грн.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.