Новини
Вишгород
Екологія

У притулку для лебедів – уже 50 проблемних птахів


Щодня збільшується кількість пернатих, яких привозять для порятунку до національного парку «Межигір’я».

Фото з Фейсбук-сторінки Сергія Григор’єва

Як повідомляв «Погляд»,  у Межигір’ї невпинно більшає лебедів. Птахів, які потрапили у скруту, небайдужі люди звозять з усієї України на Вишгородщину, до національного парку «Межигір’я», де створено єдиний в Україні притулок для лебедів. Тут є незамерзаюче озеро, де птахи почуваються комфортно, придбано корм для них і є ветеринарна підтримка.

Провідний біолог-методист (консультант) парку «Межигір’я» Сергій Григор’єв на своїй Фейсбук-сторінці публікує фото привезених лебедів. І розповідає, що цьогоріч надто багато таких, які потребують серйозної допомоги.

«50 проблемних лебедів! Їхнє життя і лікування не закінчується після фотографування на фоні центрального входу. Потрібно з кожним працювати. Потрібен час, кошти, головне – умови для утримання», - зауважує Григор’єв.

У притулку для лебедів птахів ніхто в неволі не тримає. Весною вони, зміцнившись, можуть покинули притулок. Однак немало й таких, які назавжди залишаються в Межигір’ї. Підбиті і зламані крила, інші травми лікують, лебеді виживають, однак їхнім домом назавжди стає Ракове озеро.

Фото з Фейсбук-сторінки Сергія Григор’єва

От і 6 лютого люди знайшли і привезли у Межигір’я лебедя, що вмерз у кригу.

А вчора, 7 лютого, привезли двох птахів. Одного з них, якого Григор’єв назвав везунчиком, знайшли на Жуковому острові.

«Йому дуже пощастило, тому що знайшлись добрі й небайдужі люди, які, попри сильний мороз, вирішили погуляти на природі. Погуляли і знайшли це  замерзле диво», - зазначає Сергій Григор’єв.

Його будні у притулку для лебедів непрості. Бо деяких ослаблених лебедів доводиться навіть годувати індивідуально – за допомогою зонда.

Фото з Фейсбук-сторінки Сергія Григор’єва

У січні ми розповідали, як переживатимуть морози тварини Межигір’я.

Також «Погляд» інформував, що на Вишгородщині здійснюють таксацію диких тварин.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.