У притулку для лебедів – уже 50 проблемних птахів
Щодня збільшується кількість пернатих, яких привозять для порятунку до національного парку «Межигір’я».
Як повідомляв «Погляд», у Межигір’ї невпинно більшає лебедів. Птахів, які потрапили у скруту, небайдужі люди звозять з усієї України на Вишгородщину, до національного парку «Межигір’я», де створено єдиний в Україні притулок для лебедів. Тут є незамерзаюче озеро, де птахи почуваються комфортно, придбано корм для них і є ветеринарна підтримка.
Провідний біолог-методист (консультант) парку «Межигір’я» Сергій Григор’єв на своїй Фейсбук-сторінці публікує фото привезених лебедів. І розповідає, що цьогоріч надто багато таких, які потребують серйозної допомоги.
«50 проблемних лебедів! Їхнє життя і лікування не закінчується після фотографування на фоні центрального входу. Потрібно з кожним працювати. Потрібен час, кошти, головне – умови для утримання», - зауважує Григор’єв.
У притулку для лебедів птахів ніхто в неволі не тримає. Весною вони, зміцнившись, можуть покинули притулок. Однак немало й таких, які назавжди залишаються в Межигір’ї. Підбиті і зламані крила, інші травми лікують, лебеді виживають, однак їхнім домом назавжди стає Ракове озеро.
От і 6 лютого люди знайшли і привезли у Межигір’я лебедя, що вмерз у кригу.
А вчора, 7 лютого, привезли двох птахів. Одного з них, якого Григор’єв назвав везунчиком, знайшли на Жуковому острові.
«Йому дуже пощастило, тому що знайшлись добрі й небайдужі люди, які, попри сильний мороз, вирішили погуляти на природі. Погуляли і знайшли це замерзле диво», - зазначає Сергій Григор’єв.
Його будні у притулку для лебедів непрості. Бо деяких ослаблених лебедів доводиться навіть годувати індивідуально – за допомогою зонда.
У січні ми розповідали, як переживатимуть морози тварини Межигір’я.
Також «Погляд» інформував, що на Вишгородщині здійснюють таксацію диких тварин.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.