У повітрі Фастова виявили перевищення допустимої концентрації діоксиду азоту
Перевищення концентрації виявили у Фастові під час замірів, які проводились у місті 21 та 22 квітня.
Про це повідомили у Фастівській міськраді.
За період досліджень з 9.00 17 квітня по 9.00 21 квітня перевищень гранично-допустимих концентрацій оксиду вуглецю, діоксиду азоту, сірчистого ангідриду та пилу, що містить діоксид кремнію менше 20% не було виявлено.
Але в результаті замірів, проведених о 17-00 21 квітня в атмосферному повітрі Фастова виявлено перевищення гранично-допустимої концентрації діоксиду азоту в 1,2 рази (фактично 0,24 мг/дм.куб. при ГДК не більше 0,2 мг/дм. Куб).
Подібні ж висновки отримані за результатами лабораторно – інструментальних замірів, проведених о 16.00 22 квітня: в атмосферному повітрі Фастова виявлено перевищення гранично-допустимої концентрації діоксиду азоту в 1,3 рази (фактично 0,25 мг/м.куб. при ГДК не більше 0,2 мг/м. куб.)
Нагадаємо, що Гігієнічний регламент «Гранично допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць» затверджений Наказом МОЗ України 14 січня 2020 року № 52.
Перевищень ГДК оксиду вуглецю, сірчистого ангідриду та пилу, що містить діоксид кремнію менше 20 % не виявлено.
Радіаційний фон у Фастові в межах допустимого рівня.
Для довідки: Оксиди азоту утворюються в процесі горіння та шкідливо впливають на здоров’я людини, сприяють утворенню парникового ефекту та руйнуванню озонового шару в атмосфері, можуть викликати кислотні дощі. Двоокис азоту має подразнюючий ефект на очі та дихальні шляхи, викликає задишку. Може викликати бронхопневмонію або набряк легенів.
Рекомендації для населення в разі виявлення перевищень гранично-допустимої концентрації продуктів горіння, зокрема діоксиду азоту, в атмосферному повітрі:
- щільно закривати вікна та кватирки житлових приміщень;
- провітрювати кімнати рекомендується вночі і ненадовго;
- часто проводити в приміщеннях вологе прибирання;
- частіше приймати душ;
- обмежити час перебування на вулиці та фізичне навантаження;
- відмовитись від куріння та вживання алкогольних напоїв;
- у раціон додати кисломолочні продукти, пити підсолену воду.
- при появі симптомів отруєння (кашель, задишка) – відразу звертатись за медичною допомогою.