У потягах Укрзалізниці може з'явитися одноразова постільна білизна
Незабаром одноразові комплекти почнуть видавати у тестовому режимі.
Як повідомила Укрзалізниця, за добу через прально-прасувальний комплекс у Києві проходить понад 10 тис. комплектів постільної білизни.
Користувачі у Facebook активно коментували цю інформацію - переважно негативно, адже, за їхніми словами, це негігієнічно. Крім цього, вказують деякі дописувачі, нерідко можна отримати таку білизну, що вже не може відіпрати навіть прально-прасувальний комплекс.
Тож в УЗ анонсували, що незабаром на зміну багаторазовим комплектам прийдуть одноразові.
Однак деякі переймаються працевлаштуванням людей у прально-прасувальних комплексах.
Збиткові перевезення
Тим часом, як повідомив голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", для УЗ пасажирські перевезення все ще є збитковими. Адже за перевезення пільгових пасажирів компенсація мінімальна, а заборгованість державних і місцевих органів влади досягає 2 млрд грн. Покриття витрат на приміські перевезення за рахунок пасажирів - не більше 15%, на дальне сполучення - на рівні 50%. Навіть швидкісні маршрути бувають неприбуткові.
"До того ж, тарифи на пасажирські перевезення не змінювалися з 2018 року. Багато що в країні змінилося, крім цін на залізничні квитки. Але навіть тоді вони не були на рівні самоокупності або собівартості. Однак за останні три роки цей розрив ще більше зріс, тому що не було навіть мінімальної індексації на рівень інфляції", -
Володимир Жмак
Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що починаючи із березня чи квітня вартість залізничних квитків буде підвищуватись кожного місяця на 2%. Міністр інфраструктури Владислав Криклій роз’яснив, що підвищення цін передбачено у фінансовому плані компанії. При цьому посадовець наголосив, що “Укрзалізниця” проведе “легку індексацію”.
Про нову електричку
Крім цього, УЗ анонсували нову електричку, її маршрут ще вирішується. Однак, не кожна місцева влада йде на контакт щодо укладання договору.
"Зараз у нас виходить з ремонту електричка. Вона симпатична, акуратна, з додатковими опціями для пасажирів. У мене питання: куди її направити? Може, на маршрут Київ - Фастів, де місцева влада практично нічого не компенсують за перевезення пільгових пасажирів і не йдуть назустріч щодо укладення такого договору? Хоча сама УЗ перераховує до місцевого бюджету понад 50 млн грн. Або все ж на той напрямок, де у мене є конструктивний діалог з місцевими органами влади? Відповідь однозначна, і ми плануємо йти таким шляхом: є діалог - є нова електричка, немає діалогу - їздите на те, що залишається", -
Володимир Жмак
Зауважимо, сьогодні, 15 березня почала ходити нова човникова електричка від Святошина до Бучі. Ми повідомляли, що її мали намір запустити раніше - у п'ятницю, 12 березня, і причини перенесення пояснювати відмовились. Нова електричка курсуватиме у пікові години перевезень вранці та ввечері.
А раніше, 25 січня, Укрзалізниця запустила модернізований приміський електропоїзд Київ — Тарасівка — Київ. Він курсує у пікові періоди перевезень вранці та ввечері, окрім вихідних.
"Є діалог з Ірпенем і Вишневим, наприклад. Таким чином ми забезпечимо перевезення більшої кількості пасажирів, адже в основному вони їдуть до вузлових станцій, де можуть далі сісти в метро", -
Володимир Жмак
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.